Ripple Dostu Azimo Yeni Havale Hizmetini Başlatırken Balinalar 230 Milyon XRP Taşıdı - BTC MAGAZİN

Ripple Dostu Azimo Yeni Havale Hizmetini Başlatırken Balinalar 230 Milyon XRP Taşıdı

  • Whale Alert kripto izleme platformu tarafından yayınlanan verilere göre, son 24 saat içinde devasa büyüklükte XRP transfer edildi.
  • RippleNet üzerinde çalışan Tayland’ın en büyük bankalarından biri, blockchain girişimlerine, DeFi platformlarına ve kripto varlıklarına yatırım yapmak için 50 milyon dolarlık bir fon kurdu.

Balinalar neredeyse 230 milyon XRP aktardı

Whale Alert’e göre, anonim balinalar son zamanlarda iki büyük işlemde 230 milyon XRP’nin biraz altında transfer gerçekleştirdi.

XRP işlemlerini izleyen analitik web sitesi Bithomp, her iki işlemin de ABD’deki en büyük kripto varlık borsası olan Coinbase tarafından yapıldığını söyledi.

Coinbase’e, XRP satışlarından komisyon ücreti almakla suçlayan SEC tarafından dava açıldı. SEC tarafından XRP’nin kayıtsız menkul kıymet olduğu iddia ediliyor.

Yakın zamanda yayınlanan Q4 2020 XRP piyasaları raporuna göre Coinbase müşterilerinin, coinlerini aktarmak ve saklamak için XRP cüzdanlarını kullanmalarına izin veriliyor. Coinbase, sadece XRP ticaretini askıya aldı.

Ripple dostu SCB ve Azimo, blockchain ve havale konusunda yeni projeler başlatıyor

Tayland’ın en büyük ticari bankası olan Tech In Asia’nın bir makalesine göre SCB, kripto, DeFi ve blok zinciri girişimlerini desteklemek için 50 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı.

Fon, küresel olarak merkezi olmayan finans, blok zinciri ve dijital varlıklar alanlarında çalışan şirketlere yatırım yapacak.

Fonun baş yatırım sorumlusu Mukaya Panich, geleneksel finansal alan ile blockchain destekli alan arasında güçlü paralellikler olduğuna inanıyor.

Ripple müşterisi Azimo ve Pakistan’ın en büyük banka lansmanı havale hizmeti

Bir diğer RippleNet müşterisi olan, büyük dijital ödeme hizmeti Azimo, Pakistan’ın en büyük ticari bankası olan HBL ile ortaklık kurdu ve yeni bir dijital para transferi çözümünün lansmanını duyurdu.

Yeni ürün, yurtdışında yaşayan ve çalışan Pakistan vatandaşlarının Avrupa, İngiltere ve diğer yerlerden Pakistan’a sorunsuz ve ucuz bir şekilde nakit para göndermesini sağlayacak.

Kullanıcılar, Azimo aracılığıyla bir Pakistan bankasında bulunan herhangi bir banka hesabına para gönderebilir veya tahsil edilmek üzere HBL’nin herhangi bir şubesine havale edebilir.

Bankanın, 30 milyondan fazla müşterisi var ve mobil uygulaması 1,8 milyonun üzerinde bir kullanıcı tabanına sahiptir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu