Ripple Ortağı SoftBank, XRP Dostu Revolut'un 800 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Öncülük Etti - BTC MAGAZİN

Ripple Ortağı SoftBank, XRP Dostu Revolut’un 800 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Öncülük Etti

Japonya’da Ripple destekli MoneyTap ödeme uygulamasına sahip olan Softbank ve ABD merkezli hedge fonu Tiger Global, İngiltere merkezli Revolut dijital bankasının yakın tarihli bir fonlama turunda 800 milyon dolar toplamasına yardımcı oldu.

CNBC’nin haberine göre, İngiliz fintech girişimi 800 milyon dolar topladı ve şu anda 33 milyar dolar değerinde. Bu, yatırımcılar tarafından geçen yıl 5.5 milyar dolar olan değerlendirmesinden altı kat daha yüksek.

Revolut uygulaması, bankacılık ve ticaret alanında hizmetler sunuyor. Bu finansman turu, şirketi Avrupa’daki fintech firmaları arasında ikinci sıraya getirdi.

Revolut’un bulunduğu İngiltere’ye gelince, toplanan 800 milyon dolar, onu ülkedeki ilk en büyük fintech haline getirerek Checkout.com ödeme şirketinin önüne geçirdi.

Revolut, aynı zamanda kripto para birimleriyle de çalışıyor. Şirket, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere 742 milyon dolarlık kripto paraya sahip.

Revolut, Aralık 2020’de SEC tarafından Ripple Labs aleyhine başlatılan tartışmalı davaya rağmen, müşterilerinin XRP alıp satmasına izin veriyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu