SEC Başkanı Bitcoin ETF Onayı Konusunda Hala Endişeli - BTC MAGAZİN

SEC Başkanı Bitcoin ETF Onayı Konusunda Hala Endişeli

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Yönetim Kurulu Başkanı Jay Clayton, bir Bitcoin (BTC) Borsa Yatırım Fonunun (ETF) yatırımcı koruması konusunda hala endişeli.

SEC başkanı, 14 Mart’ta FOX Business ile yapılan röportajda kripto hakkında konuştu.

Görüşmede, Clayton dijital varlığa karşı tarafsız olduğunu iddia etti ve varlığa karşı olmadığını söyledi. SEC başkanı, manipülasyon potansiyeliyle ilgilendiğini ve yatırımcının korunmasını güvence altına almak istediğini söyledi:

Şu anda endişe duyduğum şey, temel ticaretin genel olarak manipüle edilmediğinin makul bir şekilde gösterilmesi durumu…

Clayton herhangi bir Bitcoin ETF başvurusu hakkında yorum yapmaktan kaçınmasına rağmen, “Bitcoin ETF’nin kurallarımızı yerine getirebileceği bir durum olabilir” dedi.

Bir süre önce SEC, yakında VanEck / SolidX Bitcoin ETF’yi onaylayıp onaylamamak için geri sayım sürecine başlayacağını açıklamıştı. ABD hükümetinin Ocak ayı sonlarında kapanması nedeniyle ETF başvurusunu geri çektikten sonra, Chicago Board Options Exchange (CBOE) başvuruyu bir hafta sonra tekrar sundu.

Bu hafta başlarında, Jay Clayton, Ethereum (ETH) ve benzeri kripto para birimlerinin ABD yasaları altında menkul kıymetler olmadığı açıklamasını doğruladı. Bununla birlikte Clayton, bir dijital varlığın güvenli olarak tanımlanmasının zaman içinde değişebileceğini belirtti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu