ABD’nin En İyi Enerji Şirketi, Elon Musk ile Bitcoin Madenciliğini Tartışacak

ABD’nin önde gelen enerji şirketi Duke Energy, talep yanıt stratejisine entegre etmenin bir parçası olarak Bitcoin madenciliğini araştırıyor. Ayrıca şirket, ulaşımın elektrifikasyonu ve şebekenin karbondan arındırılması konularını Telsa CEO’su Elon Musk ile görüşmek istiyor.

Duke Energy, Musk ile Bitcoin Madenciliği Fırsatlarını Keşfediyor

Duke Energy’nin düzenleyici strateji analisti Justin Orkney 4 Haziran’da Bitcoin madenciliği yoluyla ulaşımın elektrifikasyonu ve elektrik şebekesinin karbondan arındırılması hakkında notlar paylaştığını tweetledi.

Ayrıca ekibi, bitcoin madenciliğinin Tesla çatı güneş enerjisinin benimsenmesini nasıl artırabileceğini de tartışmak istiyor.

”Bitcoin madenciliğinin ulaşımın elektrifikasyonunu ve şebekenin karbondan arındırılmasını nasıl kolaylaştırabileceğine dair notları paylaşmaktan mutluluk duyar. Hatta Tesla çatı güneş enerjisinin daha hızlı benimsenmesine izin verin. Halkın benim adamlarımı aramasını sağla.”

Elon Musk

Justin Orkney daha önce Duke Energy’nin şu anda Bitcoin madenciliği üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Aslında ekibi, yenilenebilir penetrasyon arttıkça Bitcoin’in şebekenin karşılaştığı sorunları nasıl çözebileceğini araştırıyor. Şebeke dengesizliği ve diğer sorunlar, yenilenebilir hedeflere yaklaştıkça daha da kötüleşecektir.

Çalışmanın sonuçları, kitleler için ölçeklendirmeden önce madencilerin nasıl dahil edileceğini gösterecek. Şirket, çeşitli seviyelerde madencileri içeren etkiyi ölçmek için testler yapmak için mikro şebekesini farklı enerji kaynaklarıyla kullanıyor.

“Genel müşteri aşamalandırma kavramlarını araştırıyoruz… Talep yanıt işlevselliğine yönelik olarak Bitcoin madencilik kapasitesini sistemimize dahil etme konusunda bir Bitcoin talep yanıt çalışması üzerinde çalışıyorum… Bir teknoloji testi yapmayı umuyoruz.”

Duke Energy

Elektrik Güç Şebekesi Dekarbonizasyon Stratejisi

Duke Energy ayrıca birkaç Bitcoin madencisine daha küçük ölçekte elektrik gücü sağlıyor. Kripto madencilerinin şebekede olması fikri, güç kaynağını iyileştirebilir ve kesintileri en aza indirebilir.

Madencilerle talebe yanıt verme gibi girişimlerin, güç altyapısı üzerindeki baskıyı önlemeye yardımcı olabileceğine inanıyor. Ayrıca Bitcoin madencilerine ve piyasaya yardımcı olabilir.

Ayrıca Tesla, halihazırda bir Bitcoin madenciliği projesinde Blockstream ve Block ile çalışıyor. Duke Energy ile çalışmak her iki şirket için de dikkate değer olabilir. Madencilerle talebe yanıt verme gibi girişimlerin, güç altyapısı üzerindeki baskıyı önlemeye yardımcı olabileceğine inanıyor. Ayrıca Bitcoin madencilerine ve piyasaya yardımcı olabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   XRP, Bitcoin ve Cardano Yatırım Fonları Canlanıyor: Yeni Bir Yükseliş İşareti mi?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu