Dünya Devi Apple Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yaktı - BTC MAGAZİN

Dünya Devi Apple Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yaktı

Apple‘ın ödemelerden sorumlu başkan yardımcısı olan Jennifer Bailey Apple Pay şirketinin kripto para birimleri konusunda potansiyel gördüğünü söyledi.

Jennifer Bailey 5 Eylül’de San Francisco’da düzenlenen özel bir etkinlikte muhabirlere açıklamalarda bulundu:

“Kripto para birimlerini izliyoruz. İlginç olduğunu düşünüyoruz. Uzun vadeli ilginç bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. ”

Apple’ın kripto para birimine ilgisi, Haziran ayında sosyal medya devi Facebook’un Libra adlı kripto para birimini duyurduğu zamana dayanıyor.

Wedbush Securities’in analisti Dan Ives, konu hakkında şu yorumda bulundu:

“Apple, Facebook ile aynı yöne doğru giderse, bu kripto için büyük bir atış olur. Apple’ın stratejik olarak odaklandığı yerler göz önüne alındığında, kriptoya geçiş, gelecek yıllarda tüketicilerinin daha fazla para kazanma konusundaki görüşlerini dikkate aldığını gösteriyor. ”

Apple, Apple Pay kullanıcılarının sayısını açıklamazken, şirket hizmetin ayda yaklaşık bir milyar işlemi gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Bailey ayrıca, ürünün 2014 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, ABD’deki temassız ödemelerin kabul edilmesinin % 3’ten % 70’in üzerine çıktığını iddia etti.

Ağustos başında, Apple Card Müşteri sözleşmesinde bildirildiği üzere, kullanıcıların şirketin kredi kartı hizmetini kullanarak kripto para satın almalarına izin verilmeyecek.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu