Birçok Banka Bitcoin ve Stabilcoin Desteğinin Peşinde

  • Facebook Finansal Başkanı David Marcus, son zamanlarda Bitcoin’e giren büyük finans şirketleri hakkında yorum yaptı, kripto endüstrisinin yeni bir köşe açtığını söyledi.

Facebook’tan David Marcus, son tweetinde geçen hafta PayPal’ın Bitcoin ve diğer kripto paraları benimseme kararının, bankalara davayı takip etme konusunda ilham verdiğini belirtti.

PayPal, Kripto İçin İşleri Sarsıyor

Eski PayPal başkanı ve Facebook Finansal başkanı David Marcus, büyük BT (Bilişim ve Teknoloji) ve ödeme şirketlerinin Bitcoin kervanına atlamak için attığı son adımlar hakkındaki düşüncelerini Twitter’da paylaştı.

MicroStrategy ve Square, Bitcoin üzerinde bir enflasyon koruması olarak büyük finansal yatırımlar yaptıktan sonra, PayPal da bu yolu takip etti.

“Daha fazla büyük finansal hizmet oyuncularının kripto büyüklüğüne kavuştuğunu görmek heyecan verici. Bu haftaki PayPal duyurusundan sonra artık birçok banka BTC ve stabilcoin desteğini takip ediyor. Bir köşeyi dönüyoruz.”

Diğer ikisinin aksine, ABD ödeme devi, önümüzdeki yıl bir ödeme aracı olarak BTC’yi eklemenin yanı sıra, kullanıcılarının Bitcoin‘i ETH, BCH ve LTC ile birlikte satın almasına, satmasına ve saklamasına izin verdi.

PayPal kullanıcıları milyonlarca kişidir ve artık hepsinin Bitcoin’e girme şansı var.

Marcus, PayPal hareketinden sonra önemli bankaların bile Bitcoin desteğini takip etmeye başladığını belirtti.

Bu arada, bazı uzmanlar, PayPal için bir sonraki adımın muhtemelen kendi kriptosunun, muhtemelen bir stabilcoinin piyasaya sürülmesi olduğuna inanıyor.

JP Morgan Analisti BTC’yi ve Kriptoyu Övdü

Rapor yazan JP Morgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, kripto para birimlerinin uzun vadede sadece bir servet deposundan çok daha fazlasına dönüşebileceğine dikkat çekti.

Ayrıca altından uzaklaşmanın Bitcoin için iyi olduğunu da belirtti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın