Bitcoin Balinası 1 Dolardan Az Ücretle 95.000.000$ Değerinde BTC Taşıdı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Balinası 1 Dolardan Az Ücretle 95.000.000$ Değerinde BTC Taşıdı

  • Büyük bir anonim Bitcoin sahibi, 95 milyon doları şaşırtıcı bir şekilde BTC olarak aktardı ve bunun için bir dolardan daha az ücret ödemesi yaptı.

Bir süre önce, anonim bir Bitcoin sahibi, zenginliklerinin bir kısmını bilinmeyen bir cüzdandan diğerine gönderdi. İşlem, Bitcoin’de (10.250 BTC) 95.000.000 dolarlık bir çene bıraktıran miktardı.

Bu parayı göndermek için ödenen transfer ücreti 0,5$’ın biraz üzerindeydi – bu, kripto meraklılarının Bitcoin’i sevmesinin ve bankalardan daha üstün olduğunu düşünmesinin nedenlerinden biridir.

Bitcoin Balinaları Tekrar Başlarını Kaldırıyor

Elinde bu kadar büyük miktarda kripto bulunan BTC sahipleri genellikle kripto balinaları olarak adlandırılır ve genellikle Bitcoin fiyat manipülasyonuyla suçlanırlar, çünkü devasa miktarlarda BTC satabilirler, böylece fiyatı düşürürler.

Btcmagazin tarafından bir hafta önce bildirildiği üzere, iki mamut büyüklüğünde Bitcoin transferi de gerçekleşti. Biri 101.857 BTC (o gün BTC/USD oranında 900 milyon $) taşıdı ve biri daha sonra 21.800 BTC’yi (o gün BTC/USD oranında 200 milyon $) bir cüzdandan diğerine gönderdi.

Bu devasa miktarlarda BTC, borsalar, saklama hizmetleri veya cüzdanlar arasında taşınabilir, bu kripto transferlerini yapanlar sadece kripto balinaları olabilir.

BTC İşlem Sayısı %26.7 Fırladı

Analitik araştırma firması Glassnode, son yirmi dört saat içinde toplam Bitcoin işlem sayısının (1MA) yüzde 26,7 arttığını söyleyen verileri paylaştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu