Bitcoin Hashrate'nin Haftalık Ortalaması Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Hashrate’nin Haftalık Ortalaması Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

  • Bitcoin’in haftalık ortalama Hashrate’i, tokenin enerji değeri ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

CoinMetrics’e göre, ağda dağıtılan tüm bilgi işlem gücü miktarını gösteren Bitcoin ağ hashratının haftalık ortalaması, 123 EH/s’den bugüne kadarki en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu, rekabetçi kalabilmek için daha verimli ekipmanlara yoğun yatırım yapmaya devam eden madencilerin artan güvenini yansıtıyor.

Bitcoin Madencileri İçin Popüler Bir Yıl

Blockchain.com’un verileri, hashratın 1 Mart’taki 136.25 EH/s’lik zirveyi geçmesi gerektiğini gösteriyor.

Bir haftadan daha kısa bir sürede ağın gücünü yüzde 44 oranında düşüren Bitcoin’in yüzde 51 fiyat düşüşünden hemen önce gelmişti.

10 Mayıs’a kadar 136.098 ETH/s’ye geri döndükten sonra, hashrat, madenciler tarafından da başarılı bir şekilde toparlandı.

Bitcoin Her Zamankinden Daha Değerli

Bu arada, Bitcoin’in enerji değeri, Capriole Investments’tan Charles Edwards’ın belirttiği gibi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Capriole’un metriği, birçok eleştirmenin eksik olduğunu söylediği önde gelen kripto para biriminin gerçek değerini belirlemek için kullanıldığı için Bitcoin’in yükseliş davası için önemlidir.

Bitcoin, Henry Ford tarafından bir yüzyıl önce ilk olarak tasarlanan ilk enerji destekli para birimi olarak poz veriyor.

Blog yazısında, firma BTC fiyatı ile enerji değeri arasında doğrudan bir ilişki olduğunu açıkladı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu