Ünlü Analistlerden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini! Daha Fazla Düşüş mü Geliyor?

Eylül ayından bu yana 20.000 doları aşma mücadelesi veren Bitcoin fiyatı, FTX kripto borsasının çöküşünün ardından 16.5 bin dolarda desteğini koruyor. Kripto fiyatı baskı altında kaldığı için kripto piyasası ABD borsasından yavaş yavaş ayrılıyor gibi görünüyor. Matematiksel modeller ve deneyimli analistler, Bitcoin’in (BTC) dibinin 14.000$’a yakın olduğunu tahmin ediyor. Ancak popüler kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in 10.000 dolara ulaştıktan sonra toparlanacağına inanıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 10.000 Dolara mı Düşüyor?

Kıdemli analist Peter Brandt, Bitcoin fiyatının 14.000 $’a düşeceğini tahmin etti. Digital Wealth CTO’su Daniele Bernardi, BTC fiyatının 14.500 $’a düşmesini bekliyor. Bernardi’nin tahmini, tarihsel Bitcoin fiyat verilerine dayanan bilgisayar modellerinin matematiksel analizine dayanmaktadır:

“Bitcoin, aşağı yukarı her dört yılda bir gerçekleşen ve madencilerin ödüllerini azaltan halvinge dayalı olarak, döngüde son derece tekrarlayıcı. Temel olarak bununla ilgili birçok nicel veriyi analiz ettik ve bu hareketlerde çok büyük bir model keşfettik.”

Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatının 10.000 dolara düşeceğini tahmin ediyor. İnsanların Bitcoin’i 20.000 doların altında satın almak istediğini, ancak FTX’in çöküşünün ardından insanların şimdi Bitcoin’i zararına sattıklarını belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı 16.800-17.000 $ aralığının üzerine çıkarsa 18.400 $’a yükselebilir. Destek aralığı 16.250-16.450 dolar.

Bitcoin (BTC) Fiyat Geçmiş Verileri

Uzun Vadeli BTC Birikimi

Kripto piyasası, daha fazla BTC düşüşü için yeterli olasılığın olduğu FTX iflasının kademeli etkisi nedeniyle FUD altında. Bazıları kesinlikle uzun vadeli perspektif için Bitcoin biriktiriyor.

Zincir üstü verilere göre 1 hafta ile 1 ay arasında satın alınmış görünen BTC’nin oranı son dönemde toplam UXTO’nun %3’üne ulaştı. Bu düşüş trendine göre en düşük nokta, ancak FTX krizinden bu yana artıyor.

Uzun Vadeli Bitcoin Birikim
Uzun Vadeli Bitcoin Birikimi
Kaynak: CryptoQuant

Genel olarak, yatırımcılar bir ayı piyasasında satın alma fırsatları aramaya devam ederken, bir boğa piyasasında bölünmüş satış yaparak istikrarlı karlarını korurlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Jack Dorsey, Şimdi de Bitcoin Madenciliğine El Atacak

BTC fiyatı şu anda son 24 saatte yaklaşık %0,45 düşüşle 16.501 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu