Bitcoin Blok Üretim Hızı 2017 Seviyesine Düştü

  • Analist, son yarıya inme nedeniyle Pazar günü Bitcoin blok zincirinde sadece 95 blok üretildiğini savunuyor.

Sözde Bitcoin analisti digitalik.net tarafından sunulan verilere göre, 18 Mayıs’ta Bitcoin (BTC) blok zincirinde sadece 95 blok üretildi.

“Son 10 yılda 100 bloktan daha azıyla sadece 8 gün geçirdik” diyen analist çoğunlukla 2017 üçüncü çeyrek dönemine atıfta bulundu.

Düşük blok süresini son Bitcoin halvingi ve özellikle de BTC hash oranına indirgemiştir:

“Birçok madenci şimdi kar elde edemiyor çünkü harcamaları hala aynı ve gelirleri yarı yarıya azalıyor.”

Analist tarafından sağlanan grafiğe göre, BTC günlük blok oluşturma metriği yarıya indirildikten sonra günde yaklaşık 100-120 blok dalgalandı, ancak daha sonra 18 Mayıs’ta sadece 95 bloğa düştü.

Digitalik.net, blok oluşturma hızının hash hızına ve Bitcoin zorluğuna bağlı olduğunu açıkladı. Her 2016 blokta otomatik olarak ayarlanan ikincisi, bir bloğun madenciliğinin çıkarılması yaklaşık 10 dakika sürecek şekilde tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, BTC fiyatının 10.000 doların altında kalması durumunda, uzman, bir sonraki yeniden hesaplamadan sonra normale dönen blok üretim hızına şüpheyle bakıyor:

“Bir sonraki fark ayarının onu 10 dakika/bloğa geri getireceğini düşünmüyorum. Çünkü ayar, tüm dönem ortalamasına (son ayardan bu yana) göre yapılır. Bu ortalama gerçek resim değil, çünkü yarıya indirmeden önceki bir hafta da var. “

Öte yandan, eğer fiyat 10K’ın üzerine çıkar ve yükselmeye devam ederse, o madencilerin bazıları, hashrate ekipmanlarını geri döndürebilirler.

Diğer Halving Etkileri

Btcmagazin tarafından yakın zamanda bildirildiği gibi, BTC işlem ücretleri anormal bir volatilite gördü ve bir ayda %800’ün üzerinde arttı.

Blok ödülün yarıya indirilmesi ile madencilerin gelirlerinin yaklaşık %17’si artık işlem ücretlerinden geliyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın