Bitcoin (BTC) 30.000 Doların Altına Geri Döndü, 24.000 Dolara Düşüş Mümkün, İşte Neden

Bitcoin (BTC), 32.000 $ aralığındaki son kırılma girişiminde başarısız oldu ve son 24 saat içinde önemli ölçüde düştü.

BTC, bir aydan fazla bir süredir görülen aynı dar aralığa bağlı kalarak %5’in üzerinde düşüşle 29.504 dolarda. Ayrıca kısa vadede herhangi bir fiyat artışını teşvik eden birkaç faktör var gibi görünüyor.

Aksine, teknik göstergeler BTC’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde 24.000 doların altına düşebileceğini gösteriyor. Bitcoin’in, bu hafta açıklanacak olan önemli ABD enflasyon verileri öncesinde artan satış baskısı görmesi bekleniyor.

Kriptonun artan düzenleyici incelemesi gibi diğer faktörler de BTC için daha fazla kayıp anlamına gelebilir.

BTC 24 bin doların altında teslim olacak

Popüler kripto analisti @SmartContracter’a göre BTC, daha fazla kayıpla sonuçlanacak şekilde ayarlanmış bir ayı flaması yapısında işlem görüyor.

Analist, BTC‘nin 24.000 doların altında teslim olmasını bekliyor – bu da bir satın alma fırsatını temsil edebilir. Ayrıca, BTC’nin son fiyat hareketinin, lider kripto para biriminin %50’nin üzerinde, 3.000 $’a kadar keskin bir düşüş yaşamadan önce birkaç ay boyunca dar bir aralıkta işlem gördüğü 2018’de görülene çok benzer olduğunu belirttiler.

FED’in 2022’den önce faiz oranlarını en son yükselttiği yıl olduğu düşünüldüğünde BTC’nin de 2018’e benzer şekilde davranması muhtemel. Bu nedenle, ufukta daha fazla faiz artışı ile BTC daha fazla kapitülasyon görebilir.

Enflasyon verileri piyasalar için bir kırılma anı

Bu Cuma günü açıklanacak olan Mayıs ayı ABD enflasyon verilerinin, önümüzdeki haftalarda piyasa duyarlılığını belirlemede temel bir rol oynaması bekleniyor. Enflasyonun Nisan ayında hafifçe düşmesinin ardından, tüccarlar Mayıs ayına kadar fiyatlarda daha fazla düşüş olup olmayacağını izleyecekler.

MarketWatch’tan elde edilen veriler, genel fikir birliğinin Mayıs ayında yıllık bazda %8,2’lik bir enflasyon beklendiğini gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Piyasası Satış Baskısı Altında: Bitcoin ve Ethereum Keskin Bir Şekilde Düşüyor

Genel fikir birliğinden daha düşük herhangi bir enflasyon açıklaması, bir BTC rallisini tetikleyebilir. Ancak bunun tersi, piyasalarda daha da şiddetli bir düşüşü tetikleyebilir.

Bu hafta piyasaya sürülmesi planlanan büyük bir kripto para düzenlemesi beklentisi, BTC fiyat hareketini de tanımlayabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu