Bitcoin Madencileri Satış Baskısını Artırıyor mu?

Zincir üstü analitik platformu Glassnode, bir bülteninde Bitcoin madencilerinin gelirinin düşmeye devam ettiğini, piyasa koşullarının düşüş eğiliminde olması ve uzun vadeli sahiplerin zarar görmesi nedeniyle üretim maliyetinin arttığını bildirdi.

Glassnode, bitcoin’in (USD cinsinden) günlük ihraç değerinin bu değerin 365 günlük hareketli ortalamasına oranını hesaplayan bir değerleme aracı olan Puell Multiple adlı bir piyasa metriğinin kullanılmasıyla piyasanın değerini tahmin etmeye çalışır.

Kapitülasyonun gerçekleşebileceği bir ayı piyasasının sonraki bir aşamasında, Puell Multiple 0,5’in altına düşer. Şu anda, bu metrik 0,66’da oturuyor ve bu, kapitülasyon aralığına yol açabilecek çok önemli bir nokta.

Glassnode tarafından yapılan analize göre, madenci bakiyeleri düşüyor ve madenciler ekstra harcama yapıyor, Madenci Net Pozisyon Değişikliği şu anda aylık 5 bin ila 8 bin BTC arasında toplam madenci bakiyesi düşüşü gösteriyor.

Bu, madenci davranışında, ATH’den ilk düşüş sırasında daha önce yaklaşık 12 bin BTC’lik bir artış gören bakiyelerinde bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Ancak analizler, Luna LFG’nin 80 bin BTC’nin üzerinde satmasından bu yana BTC Madencilerinin BTC satış baskısını artırdığını gösteriyor. 

Gelir düşüşü nedeniyle Bitcoin Madenciliği baskısı

Veriler, madencilik faaliyetlerinin son derece arttığını ve üretim maliyetlerinin arttığını, sektöre sermaye pompalandığını, ancak madencilik gelirinin önemli ölçüde düştüğünü gösteriyor. Piyasa şu anda haftalık en yüksek 31.900 $ ve en düşük 29.375 $ arasında işlem görüyor, dokuz haftalık kırmızı piyasanın ardından yeşil bir piyasanın ilk işareti, piyasadaki sürekli şüphe ve stres Uzun Vadeli Sahiplere güvenmeye yol açtı.

Madencilik artık daha pahalı, USD cinsinden sunulan ödüller düşmeye devam ediyor ve ileride potansiyel bir madenci kapitülasyon döngüsüne yol açabilir. Piyasanın bir Bitcoin ayı piyasasının ikinci ve son kapitülasyon aşamasında olduğuna inanmak için sebepler var.

Glassnode

Mevcut madenciler operasyonlarını genişletti ve büyük gelir stresine rağmen yeni madenciler ağa katıldı. Madencilik donanımı ve tesislerine harcanan para, madencilerin bilançolarına daha sonra baskı yapabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   OKEx ve Anonim Cüzdanlar Arasında 23.000 BTC Taşındı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu