Bitcoin (BTC) Birikimi Azalıyor!

Glassnode’a göre, en son Bitcoin rallisi, Bitcoin birikim trend skorunda görüldüğü üzere daha zayıf birikim sinyalleri gösteriyor gibi görünüyor.

Bitcoin Birikim Trend Skoru bu ralli sırasında yumuşamaya başladı. Bu, LUNA çöküşünden sonra ve yine Haziran ayında, esas olarak küçük yatırımcı ve Balina kohortları tarafından yönlendirilen, neredeyse mükemmel iki aylık agresif denge artışlarını takip ediyor.

Glassnode

Zincir üstü analitik firmasına göre, 0 ile 1 arasında ölçülen metrik, denge seviyelerine geri dönerek birikim ve dağıtım arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Birikme eğilimi herhangi bir gösterge ise, alıcılar ve satıcılar ile eşit düzeyde daha fazla cansız fiyat faaliyeti önerebileceğinden, bu Bitcoin fiyatı için ilgili bir işaret olabilir. Aktif olarak zincir üzerinde kripto para biriktiren ve dağıtan cüzdanların Bitcoin varlıkları açısından göreceli büyüklüğü, birikim eğilimi puanı göstergesi tarafından yansıtılır. Birikim Eğilim Puanı ölçeği, hem cüzdanın bakiyesini (katılım puanı olarak da bilinir) hem de önceki ay boyunca satın aldığı veya sattığı yeni kripto paraların sayısını (bakiye değişim puanı) yansıtır. 1’e yakın gösterge kayıt değerleri, yatırımcıların artan bakiyeleriyle birikim yaptığını göstermektedir. Bununla birlikte, 0’a yakın değerler gösteren gösterge, piyasa düzeninin net dağılımdan biri olmaya devam ettiğini gösterebilir.

Bitcoin ve dijital varlık piyasaları, Bitcoin bir kez daha 25 bin dolar seviyesine doğru işlem görürken Çarşamba günü yayınlanan Temmuz ABD tüketici fiyatı enflasyon verilerine güçlü bir şekilde yanıt verdi. TÜFE, beklenen %6,1’lik büyümeye kıyasla %5,9’luk bir artışla değişmedi. Bununla birlikte, yazım anında, Bitcoin daha önceki kazançları silerek %3,60 düşüşle 23.696 dolara geriledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC, Grayscale'in Bitcoin ETF Başvurusunu Yeniden Değerlendiriyor

Bitcoin için bir diğer olumlu gelişme, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un, ilk yatırım ürününü doğrudan Bitcoin’de tanıtarak kripto para piyasalarına önemli bir giriş yaptığını açıklamasıyla gerçekleşti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu