Peter Schiff: Bitcoin 10.000 Doların Altına Düşecek ve Yeni Zirve Gerçekleşmeyecek!

Kitco ile yakın tarihli bir röportajda, altın uzmanı Peter Schiff, Bitcoin fiyatının hala 10.000 $ seviyesinin altına düşebileceğini tahmin etti. Schiff, Bitcoin’in geçen Kasım ayında 69.000 dolar seviyesinde zirveye ulaştığına ve bir daha yeni bir ATH’ye ulaşmayacağına inanıyor.

“Yeni bir zirve yapacağını sanmıyorum.”

Peter Schiff

Bitcoin’in son rallisinden bahsetmişken, yatırımcı bunun sadece bir enayi rallisi olduğunu iddia ediyor. En büyük kripto para birimi, büyük spot borsalarda 24.000 $ seviyesinin biraz altında işlem görüyor.    

Schiff, kripto para arzının artmaya devam ettiğini iddia ediyor. Bitcoin ve diğer 20.000 token arasında çok az fark olduğuna inanıyor.

2011’den beri dünyanın en büyük kripto para birimine karşıt olan önde gelen yatırımcı, en büyük kripto para birimini kaçınılmaz olarak başarısız olacak “daha büyük bir aptal plan” olarak nitelendirdi.

Ağustos 2019’da, liberter ekonomist ve para yöneticisi, Bitcoin fiyatının asla 50.000 dolara ulaşamayacağını tahmin etmişti. Etkileyici sayıda başarısız fiyat tahmini nedeniyle, bazı yatırımcılar artık Schiff’i karşıt bir gösterge olarak görüyor. Altın böcek, on yıldan fazla bir süredir Bitcoin’in yok oluşunu tahmin ediyor.  

Yine de bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. Mayıs ortasında Schiff, Bitcoin grafiğinde uğursuz bir oluşumu doğru bir şekilde tespit etti. O zamanlar Bitcoin, 30.000 dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyordu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Goldman Sachs Stratejisti: Bitcoin Değer Deposu Değildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu