Bitcoin Karlılığı Artıyor, BTC Fiyatı Daha Fazla Yükselecek mi?

Bitcoin’in kârlılığı son zamanlarda %72’lik bir yükseliş kaydetti ve bu da tüm zamanların en yüksek (ATH) bölgesine potansiyel bir dönüşe işaret ediyor. Kârlılıktaki bu artışın arkasındaki itici güç, Bitcoin’in şu anda ATH’ye doğru yükselişinden önce gözlemlenen davranışı anımsatan dinamik performansıdır.

Önceki döngüye bir bakış, benzer bir modeli ortaya çıkarıyor. Bu dönemde Bitcoin sahipleri, fiyat 11.000 dolar civarında seyrederken %90 karlılık oranına yaklaşıyordu. Böyle bir durum bir satışı tetikleyebilirdi, ancak bunun yerine, küçük fiyat düşüşleri kârlı sahiplerin sayısını geçici olarak azaltsa bile yatırımcılar pozisyonlarını genişletmekte ısrar ettiler. Sonuçta, bu 69.000 dolarlık ATH’ye yol açtı.

Bitcoin Karlılığı Artıyor, BTC Fiyatı Daha Fazla Yükselecek mi? 2
Kaynak: TradingView

Bu tarihsel model, Bitcoin sahiplerinin boğa piyasaları sırasında kripto para birimine güçlü bir inanç sürdürdüklerini ve zaman içinde portföylerini sürekli olarak artırdıklarını gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin’in fiyatı, 2020’deki senaryoya benzer şekilde, yatırımcıların %90’ından fazlasının kârda olduğu bir noktaya ulaşsa bile, fiyatın yükselmeye devam etmeyeceğine inanmak için zorlayıcı bir neden yok. Bu içgörü, Bitcoin için güçlü bir yukarı yönlü yörünge olasılığı hakkında yeni bir bakış açısı sunuyor.

Bu analiz, Bitcoin’in yakında tüm zamanların en yüksek seviyelerini kıracağını garanti etmese de, karlılıktaki artışın doğası gereği satış baskısına yol açmadığı gerçeğinin altını çiziyor. Yatırımcıların bir boğa koşusu sırasında Bitcoin’i tutma ve biriktirme istekliliklerinin gösterdiği gibi varlığa olan güveni, kripto para biriminin sürekli büyüme potansiyelinin bir kanıtı olarak hizmet ediyor. Yazının yazıldığı sırada, ilk kripto para birimi yaklaşık 28.000$’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'de Dev Fiyat Artışı Bekleniyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu