Bitcoin Fiyatı ABD FOMC Tutanakları Yayınlanmadan Önce Geriliyor, Büyük Düşüş mü Geliyor?

Bitcoin fiyatı bugün tekrar bir süreliğine 25.000 doların üzerine çıktı ve son birkaç gündür sürekli olarak psikolojik seviyeyi birçok kez geri kazanmaya çalışıyor. BTC fiyatı, düşük seviyelere geri çekilmeye başlamadan önce 25.126 dolara ulaştı.

Yatırımcılar, Bitcoin fiyatının daha fazla yükselişi doğrulamak için kritik seviyenin üzerinde kalıp kalamayacağını yakından takip ediyor. Bazıları son rallinin bir “boğa tuzağı” olduğuna inanıyor.

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü ivmesi iki temel faktöre bağlı olacaktır. İlk olarak, 25.100 Dolar – 200 Haftalık Hareketli Ortalamanın (WMA) üzerinde tutunup tutunamayacağı. 200-WMA, bir yatırımcının Bitcoin yönündeki uzun vadeli değişiklikleri belirlemeye yardımcı olmak için kullandığı en etkili göstergelerden biridir.

Geçen hafta Bitcoin fiyatı, güçlü bir direnç olan 200-WMA’dan bir dönüşe tanık oldu. BTC fiyatı bu haftayı 200WMA’nın üzerinde kapatırsa, büyük bir yükseliş rallisi başlayabilir. İlginç bir şekilde, aynı seviye ayıları tamamen ortadan kaldıracak ve boğalar trendi devralacak.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör de ABD Merkez Bankası’nın 22 Şubat’ta yayınlayacağı FOMC Tutanakları. Bitcoin fiyatı bu önemli olay öncesinde dalgalı olmaya devam edecek. Fed Başkanı Jerome Powell daha önce deflasyonist bir sürecin başladığını yineleyerek, daha yüksek faiz artırımlarını masadan kaldırmak için enflasyonun düştüğünü ima etti.

Ancak bazı Fed yetkililerinin Mart ayındaki FOMC toplantısında olası 50 baz puanlık bir faiz artırımına yönelik şahin söylemleri, Bitcoin fiyatı üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Böylece, FOMC Tutanakları önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasayı yönlendirecek önemli bir olay olacak.

Öte yandan, birkaç on-chain ölçüm, Bitcoin fiyatının erken boğa piyasası döngüsünde olduğunu doğruluyor.

Bitcoin Fiyatı 30.000 Doları Vuracak

Piyasa hissiyatı oldukça yükseliyor ve Çin’in Hong Kong’u bir kripto merkezi haline gelmesi için desteklediği ve birkaç kripto borsasının Hong Kong’a genişlemeyi planladığı bildirildiğinden, BTC fiyatı muhtemelen yükselebilir.

Btcmagazin market verilerine göre Bitcoin fiyatı şu anda 24.600-25.000$ aralığında işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve yüksek fiyat sırasıyla 24.563 dolar ve 25.126 dolar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bir Milyarder Daha Bitcoin'e Yatırım Yaptığını Açıkladı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu