Bitcoin Hakimiyeti Sekiz Ayın En Yüksek Seviyesinde

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin hakimiyeti sekiz ayın en yüksek seviyesi olan %68.2’yi gördü.

Dünyanın bir numaraları kripto para biriminin hakimiyeti 9 Ocak’ta %68.98’iken şimdi yine bu rakama yaklaştı.

Bitcoin Hakimiyeti Sekiz Ayın En Yüksek Seviyesinde 2
Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin, XRP’nin Sıkıntılarından Yararlanıyor

Bitcoin hakimiyetindeki son artışta büyük ölçüde XRP’nin bugünlerde zor zamanlardan geçmesinin katkısı oldu.

SEC’in Ripple’a dava açacağına yönelik haberlerin yayılmasıyla, salı günü XRP piyasa değerini hızla kaybetmeye başladı. SEC’in bugün nihayet dava açtığını duyurmasının ardından, XRP öldürücü darbeyi aldı ve çakıldı.

Kripto varlık, düşüşünü hızlandırdı ve bugün erken saatlerde gün içi en düşük seviyesi olan 0.32$’a düştü. Varlık, %33 değer kaybetti.

SEC’in birçok kez Bitcoin’in menkul kıymet olmadığını doğruladığı göz önünde bulundurulduğunda, Ripple üzerindeki baskı daha geniş kripto pazarını ürkütmedi. Bugün erken saatlerde Bitcoin bir kez daha 24.000$’ın üzerine çıktı.

Bununla birlikte, Bitcoin hakimiyeti Eylül ayında hala DeFi fırtınaları eserken %56.02’ye düştü. DeFi sektörünün nihayet durulmasıyla birlikte, Bitcoin büyük yatırımcılar için cazip gelmeye başladı ve varlık pazar payını geri kazanmaya başladı.

Kurumsal yatırımcılar kenarda kalmak yerine bu sefer devam eden boğa koşusunda aktif rol oynamaya başladı ve bu yatırımcıların hiçbiri şu ana kadar hazinelerine XRP eklemedi.

Grayscale Investments ve MicroStrategy, Mayıs ayındaki halvingten bu yana üretilen tüm Bitcoin’in yarısından fazlasını aldı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   GM, Bitcoin’e Yatırım Yapmakla İlgilenmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu