Bitcoin mi Altın mı? Mike Novogratz Favori Varlığını Açıkladı

  • Bitcoin savunucusu Mike Novogratz, altını sevdiğini ancak dijital versiyonunu tercih ettiğini söyledi.

Kısa bir süre önce, kripto bankası Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’e göre altını tercih ettiğini açıkladı.

Novogratz, Bank of America’nın (BofA) dünyadaki sarının her onsunun sadece 21 metre derinlik, genişlik olacak bir küp oluşturacağından bahsetirken, altın hakkındaki çizgisini aşırdığını söyledi.

Özellikle, altının dijital versiyonu olarak kabul edilen Bitcoin, dolaşımda sadece 21 milyon tokene sahip olacak.

BofA’nın Altın Astarı

BofA geçtiğimiz günlerde Zero Hedge tarafından yayınlanan teklifi içeren altın ve altın endüstrisine genel bakışının bu yılki baskısını açıkladı.

Yeni astarında, BofA, diğer birçok şey arasında kökeni ve fiziksel özellikleri ile ilgili sürekli parlak metal hakkında bazı ilginç gerçekler yayınladı.

BofA’nın bahsettiği en büyüleyici tidbit, okyanusların 10 milyar tondan fazla altın içerdiği tahmin ediliyor.

Bitcoin Toz İçinde Altın Bırakır

Mart ayı satışlarına rağmen Altın oldukça dikkat çekici bir yıl geçirdi. Şimdi yüzde 17’den fazla yükseldi ve Eylül 2011’de belirlenen tüm zamanların en yüksek 1.920 dolar seviyesine yaklaştı.

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi Novogratz, altın ve Bitcoin’i en sevdiği varlıklar olarak seçti, ancak ikincisi açıkça onun bir numaralı seçimi.

Bitcoin şu anda 2020’de yüzde 53 arttı, altından önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi ve Novogratz, yıl sonuna kadar 20.000 doları aşabileceğine ikna olmuş görünüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Araştırmaya Göre El Salvador'un Bitcoin Benimsemesi Başarısız Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu