BitSend (BSD) Nedir? BitSend (BSD) Geleceği ve Yorum 2022

BitSend (BSD) Nedir?

BitSend (BSD), diğer kripto para birimleri gibi dijital bir para birimidir. Kitlesel kripto para piyasasına bir başka ek olan BitSend, özünde Bitcoin Core 0.14 tabanlı bir eşler arası ağ aracılığıyla deflasyonist bir para birimi görevi görür.

Çevrimiçi işlemler için yaygın olarak kabul edilen ve yerel para birimlerine alternatif olarak hizmet veren merkezi olmayan bir para birimidir. Ekip, bunu dijital parayı gelecek nesiller için erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan uzun vadeli bir proje olarak tanımlıyor.

BitSend (BSD) projesi, orijinal geliştirici tarafından orijinal olarak “LimecoinX (LIMX)” olarak adlandırıldı. Projenin bir diğer çekirdek geliştiricisi Chris, onu BitSend olarak yeniden adlandırdı ve oradan bu dijital para biriminin geliştirilmesi başladı.

Projesinin ikinci çekirdek geliştiricisi olarak Chris, BitCore, BitCloud ve diğerleri gibi çeşitli altcoinlerin geliştirilmesinde yer aldı. Ekip, birlikte blok zinciri geliştirmede 35 yıldan fazla birleşik deneyime sahiptir. Para birimi, BSD’nin piyasaya sürülmesinden sonra 2014 yılında işlem görmeye başladı.

BitSend (BSD), BitCoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine benzer şekilde çalışır. Xevan madencilik algoritması ile çalışır. Her blok önümüzdeki 33 yıl boyunca yarıya indirilmeden madencilik için kullanılabilir, bu da önümüzdeki 33 yıl boyunca mevcut oranda BSD token’ı çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Ana bileşenleri BitSend Core 0.14 cüzdanı ve SPV cüzdanıdır. BitSend Core 0.14 cüzdan SegWit teknolojisi ile çalışır. Bu yöntem, işlem tanımlayıcısını (txid) hesaplar ve işlemin ek bir imkansızlığını ortadan kaldırır. SegWit işleminin farklı bölümlerinin blok ağırlıklarındaki farklılıklar nedeniyle işlem kapasitesini artırması da bekleniyor.

SegWit, bir işlemi tamamlamak için gereken imzaları basitleştirir ve böylece ağırlığını azaltır. Blok zincirinin blok boyutu sınırını artırmak için imza bilgilerini işlemlerden kaldırır.

Yeni BitSend cüzdanı, hiyerarşik deterministik anahtar oluşturma ile çalışır. Böylece güncellenen tüm özel anahtarları kurtarabilirler. Bu teknoloji sayesinde, yedeklenmemiş olsalar bile anahtarları yeniden oluşturacaktır.

BitSend (BSD), daha fazla imza saklamak ve yapılan işlemleri hızlandırmak için guguklu önbellek teknolojisini kullanır. Bu nedenle, doğrulama süreci de daha hızlıdır ve bu da daha hızlı blok yüklemeleri sağlar.

BitSend işlemleri, diğer kripto para birimleri gibi çalışır. Kullanıcılar, tüm işlemleri ve tutarın bakiyesini doğrulayan BitSend adresleri ile bir cüzdan oluşturmalıdır.

Her kullanıcının ortak anahtarı özel anahtar olan bir iş adresi vardır. Bu iki anahtar, cüzdan üzerinden yapılan tüm işlemler için gereklidir. Bir işlem imzalandıktan sonra ağ, kullanıcının daha önce bozuk para harcamadığını doğrulamak için defteri tarar.

Bu kontrol tamamlandıktan sonra işlem bloğa eklenir ve tamamlanır. Yerel para birimlerinin aksine BitSend gibi dijital para birimleri size dünyanın her yerinde ticaret yapma özgürlüğü verir. BSD paraları, dolandırıcılık riskinden kaçınarak donanım cüzdanlarına da yedeklenebilir.

Blockchain ağında bulunan tüm bilgiler herkes için şeffaftır ve yalnızca kişisel bilgiler gizlenir. İşlem ücreti çok düşüktür, bu da onu uygun maliyetli bir ödeme yöntemi yapar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ambire AdEx (ADX) Nedir? Ambire AdEx (ADX) Geleceği ve Yorum 2022

BSD’yi depolamak için tek ihtiyacınız olan MyEtherWallet gibi bir çevrimiçi kripto cüzdanıdır. Hesabınızı oluşturun ve cüzdanınızı resmi web sitesinde ayarlayın. Cüzdan hazır olduğunda, BSD paraları satın almak için ETH yükleyin. Ethereum’u BSD ile değiştirin ve kripto para birimleriniz için güvenli bir depolama alanına sahip olun. BSD, Ledger Nano S gibi donanım cüzdanlarında da saklanabilir. Daha fazla güvenlik ve yedekleme ve kurtarma sunar.

Bitsend, kullanıcılara blok zinciri depolayan ve sağlayan ana düğümlerle çalışır. Basitçe söylemek gerekirse, bir ana düğüm, ucuz ağların saldırılarına karşı savunmasız olmayan, merkezi olmayan bir işlem sistemi sağlayan bir ağ grubudur.

BSD, Bitcoin kabul edilene kadar cüzdanında SegWit teknolojisini kullandığı için de benzersizdi. Bu özellik, ticaret sürecini kolay ve basit hale getirir. Çekirdek düğüme sahip diğer platformlarla karşılaştırıldığında, BitSend’in donanım gereksinimleri minimum düzeydedir. Bu, en son donanıma erişimi olmayan ancak bir blok zinciri platformunda çalışmak isteyen operatörler ve kuruluşlar için kullanışlıdır.

BitSend (BSD) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Anonim
  • Yayınlanma Yılı: 2014
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 32,281,914
  • Dolaşımdaki Arzı: 32,281,913
  • Piyasa Değeri: ₺ 304,372
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.008623
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.2072
  • Proje Amacı: Çevrimiçi işlemler için yaygın olarak kabul edilen ve yerel para birimlerine alternatif olarak hizmet veren merkezi olmayan bir para birimidir.

BitSend (BSD) Geleceği

BitSend, bir yıldır mevcut çekirdek geliştirme ekibiyle birlikte çalışıyor. Şirket bu süre zarfında para biriminde önemli ilerleme kaydetti.

Alman şirketi, kripto ekosistemindeki 35 yıllık deneyimini 10 çekirdek geliştirme ekibiyle birleştiriyor. Teknoloji altyapısını geliştirmek için topluluğuyla etkileşime geçmeye odaklanır. Kripto para birimlerinin adil dağılımı da odak noktasıdır. BitSend, en az 5 yıllık uzun vadeli bir yatırım için uygun bir seçenektir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

BitSend (BSD) Yorum

Masternode’lar, yüksek güvenlikli bir kümede birçok dağıtılmış hizmet sağlayan web sunucularında yeni bir seviyeyi temsil eder. Bu, ucuz çevrimiçi saldırı riskini ortadan kaldırır.

2014’te piyasaya sürüldükten sonra, BitSend ağı 330 Masternode’a ulaştı. Düğüm sayısını artırmak, son kullanıcılar için dünyanın her yerinden daha güvenilir hizmetler ve dijital para birimine 7/24 erişim sağlamak için daha fazla fırsat anlamına gelir.

BitSend (BSD) Nereden ve Nasıl Alınır?

BitSend (BSD)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu