MonaCoin (MONA) Nedir? MonaCoin (MONA) Geleceği ve Yorum 2022

MonaCoin (MONA) Nedir?

MonaCoin (MONA), özellikle birçok kişinin MonaCoin’i Bitcoin ve Ethereum’a tercih ettiği Japonya’da meraklıları çeken en eski kripto para birimi sınıflarından biridir. Bu kripto para, piyasa trendlerine rağmen teknoloji cephesinde lider gibi görünüyor, bu nedenle Ethereum ile de rekabet etmesi bekleniyor.

MonaCoin (MONA), merkezi olmayan bir açık kaynak platformu ve eşler arası ödeme ağıdır. Kripto para birimi MONA ile sembolize edilir ve toplam 105.120 milyon token arzına sahiptir. ICO’su 20 Mart 2014’te işlem görmeye başladı.

MonaCoin (MONA) ilk olarak Japon internet forumu 2Channel’da popüler hale getirildi. MonaCoin bir Proof-of-Work konsensüs mekanizması kullanır ve Lyra2RE (v2) algoritması üzerinde çalışır. Bu, MONA paralarının dağıtılmasına yardımcı olacaktır.

Sahte kurucu Watanabe, MonaCoin’i öncelikle karmaları bulmak ve oyunun kendi para birimi olarak hareket etmek için geliştirdi. MonaCoin, Japonya’nın ilk kripto para birimi ve LiteCoin’in sert çatalıdır.

Diğer birçok kripto gibi, tek bir varlık tarafından değil, kendi topluluğu tarafından kontrol edilir. Kullanıcıları koruyan tamamen merkezi olmayan bir ödeme sistemine sahiptir. MONA token’ları, en büyük PC Mart olan Akihabara’da da kullanılıyor.

MonaCoin (MONA) kripto para birimi Japon hükümeti tarafından yasallaştırılmıştır ve çevrimiçi ve fiziksel mağazalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Japonlar, MONA token’larıyla bir parça toprak bile satın aldı. Zaif ATM, MONA token’ları ile ödeme yapmanızı sağlar.

MonaCoin ağında SegWit’in etkinleştirilmesi, jts ekosistemini desteklemeye başladı. Bu, LiteCoin çatalından sonra kolay para geçişine izin verdi. MonaCoin blok zinciri, işlem hızını ölçeklendirmeye ve artırmaya yardımcı olmak için sınırlı bir blok boyutuna sahiptir.

MonaCoin, kullanıcılara ağdaki olası değişikliklerin uygulanması ve yayılması üzerinde kontrol sağlayan ASIC’in güçlü Proof-of-Work fikir birliği algoritmasını kullanır. Kullanıcılar ayrıca işlemleri kontrol edebilir.

İşlemler, ikinci protokol katmanını oluşturan Lightning Network kullanılarak hızlandırılır. Her blok oluşturulduğunda, düğümlerdeki yükü azaltmak için zorluk seviyesi değiştirilir.

Proof-of-Work algoritması, tüm kullanıcıların MONA token basmasına izin verir. Bu, büyük madencilerin yoğunlaşmasını önler ve fiyat oynaklığını azaltır. ASIC bariyeri, kripto para birimlerini adil bir şekilde dağıtır ve kullanıcıların daha fazla işlem gücüne dayalı olarak token basmasını engeller.

Scrypt algoritması GPU’lu bir bilgisayarda bile kullanılabildiği için tüm MonaCoin kullanıcıları güvenli işlemler yapabilir. MonaCoin’in blok süresi, Bitcoin’in 10 dakikasına kıyasla sadece 1,5 dakikadır. Uygulanan Lightning Network sayesinde para neredeyse anında gönderilebilir ve maliyeti çok daha düşüktür.

MonaCoin doğrudan Japon Yeni ile satın alınabilir. Zaif, Bitbank, Bittrex, Upbit, Livecoin, CryptoBridge gibi birçok borsada listeleniyor. MONA kripto para birimi birçok borsada mevcut olduğundan, işlemleriniz için en iyi fiyatı almak zor olabilir.

Bu nedenle, yardım aramayı seçebilirsiniz. MonaCoin ile 300’den fazla kripto para birimi satın alabilir, satabilir ve ticaret yapabilirsiniz. MonaCoin, Windows, Android, Linux ve Mac tarafından desteklenen çeşitli cüzdanlarda saklanabilen bir altcoindir. MonaCoin bir ERC20 tokeni olmadığı için Ethereum cüzdanlarında saklayamazsınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Reddit Koleksiyon Avatarları Nedir? Reddit NFT Pazaryeri

MonaCoin (MONA) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Watanabe
 • Yayınlanma Yılı: 2013
 • Blok Zinciri: Blockchain
 • Toplam Arzı: 105,120,000
 • Dolaşımdaki Arzı: 65,729,674
 • Piyasa Değeri: ₺ 536,569,010
 • En Düşük Fiyat: ₺ 7.98
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 35.84
 • Proje Amacı: MonaCoin esas olarak çevrimiçi oyunları indirmek için kullanılır ve kullanımı Japonya’dan biraz izole edilmiştir. Özellikle Japon ekonomisinde MONA almaya ve kullanmaya karar verebilirsiniz, ancak bir satın alma yapmadan önce MonaCoin’in sınırlamalarının farkında olmalısınız.

MonaCoin (MONA) Geleceği

Bu gerçek, kripto para birimlerinin Japonya’da yaygın olarak kullanılmamasıyla açıklanabilir. Dolayısıyla MONA Coin yorumları da Japon yatırımcının gereksinimlerine göre değişiklik gösteriyor. Madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi olduğu için genellikle kâr amaçlı kullanılır. Hacminin büyük bir kısmı madencilerden oluşmaktadır.

Bahsedilen durumların bir parçası olarak MONA Coin’in geleceği ile ilgili yorumlar da değişecek ve gelişecektir. Birçok kişi tarafından büyük potansiyele sahip bir kripto para birimi olarak görülmesine rağmen, yıllar içinde beklenen getirileri gösteremedi ve yatırımcıların umutlarını kırdı.

Bu nedenle pazar hacmini kaybetti ve istikrarlı bir şekilde gelişemedi. Ancak çok sayıda insan gelecekte MONA Coin’in artacağına ve istenilen seviyeye ulaşacağına inanıyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

MonaCoin (MONA) Yorum

MonaCoin, Japonya’da çok güçlü bir konuma sahip ve giderek daha fazla tüketici ve tüccar MONA ile iş yapıyor. Bu, Bitcoin, LiteCoin ve Ethereum’un özelliklerinin çoğunu paylaştığı için daha fazla Asyalı yatırımcıyı MonaCoin’e çekmelidir.

Japonya zaten kripto para birimlerini yasallaştırmış olsa da, MonaCoin’in piyasaya sürülmesi, ülkedeki geleceği hakkında bir belirsizlik olmadığı için küresel olarak benimsenmesine doğrudan katkıda bulunacaktır.

MONA token, Bitcoin’den daha büyük bir arza sahiptir ve muhtemelen uzun vadeli iyi bir yatırım potansiyeline sahiptir, çünkü MONA token’larında daha düşük işlem maliyetleri ile daha fazla eşler arası ödeme kabul edilir.

Üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla oyun topluluğu tarafından geri bildirimin büyük ölçüde benimsenmesi, dünya çapında kripto meraklılarını çekebilir ve MONA token’ın değerini artırabilir.

Bir yatırımcının bakış açısından MONA, Bitcoin’den daha kolay ve hızlı görünebilir. Ama hala bu tür birçok token var. Örneğin; Ethereum. Bununla birlikte, birçok kişi MONA’nın eskiden sahip olduğu halk desteğinden yoksun olduğunu iddia edebilir.

MonaCoin (MONA) Nereden ve Nasıl Alınır?

MonaCoin (MONA)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • CoinEx
 • ProBit Global
 • Finexbox
 • bitFlyer

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu