Bloomberg Ethereum’un (ETH) Gerçek Değerini Belirledi

Bloomberg Intelligence ve nakit akışı modeline göre, Ethereum fiyatının hak ettiği değer 6.128 dolar. Bu seviye mevcut fiyatın %180 üzerinde. Bunun yanı sıra, ağın “modası geçmiş” PoW standardını PoS olarak değiştiren yaklaşan büyük güncellemesi, MarketWatch’a göre Ether’i hisse senedi benzeri bir araç haline getiriyor.

Yaklaşan “Merge” güncellemesi ile ağın değeri madenciliği yapılan ETH yerine kâr üretimine dayalı olarak hesaplanacak, bu durum projenin uygun değerleme yöntemini değiştireceğinden Ethereum için esastır.

Yeni değerleme yaklaşımı, raporda belirtildiği gibi, P/E çarpanları gibi Ethereum analizine geleneksel finansal oranları getirecek. Ağda ödenen ücretler, şirket için gelir ve geri satın alma olarak sürekli ETH yanması sağlayacak.

Ethereum geliri artıyor

DeFi ve NFT endüstrilerinin büyümesinin ardından, ağın işlem ücretleri 2021’de 9,8 milyar dolara yükseldi ve bu 2020’nin sonuçlarından 16 kat daha yüksek. Ethereum, çeşitli NFT ve DeFi projeleri için ilk ve en büyük ağ oldu. Şu an itibariyle Ethereum, akıllı sözleşmelere kilitlenmiş 123 milyar dolar ile sunulan tüm ağlara kıyasla en yüksek TVL’ye sahip.

Uzmanların önerdiği gibi, Ethereum 2022’de daha da fazla ücret üretecek ve 2021’de üretilenden %30 daha fazla olarak yıl sonuna kadar yaklaşık 12 milyar doları hedefliyor.

Yukarıda bahsedilen verilerle ilgili olarak, Ether’in gerçek değeri yaklaşık 6.128$’da kalıyor. Diğer iki farklı nakit akışı modelinde 5.539 dolar ve 9.328 dolar tahmin edildi. Bu üç modelin ortalaması 6.998 dolar olacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH) Fiyatı Şanghay Yükseltmesinin Ardından Düşecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu