Borsaların Bitcoin Rezervleri Dip Seviyeye Ulaştı - BTC MAGAZİN

Borsaların Bitcoin Rezervleri Dip Seviyeye Ulaştı

  • Borsaların rezervleri 18 aylık bir dip seviyesine ulaşırken, madenciler, yarıya düştükten sonra daha düşük gelirlere rağmen satışlarını sürdürüyor.

Taze madencilik satış dalgası nedeniyle Bitcoin (BTC) 10.000$’ı geçemiyor, taze veriler halvingten on gün sonra ortaya çıktı.

CryptoQuant kaynağını izleyerek derlenen rakamlar, son beş gün içinde BTC madencilik havuzlarından gelen toplam çıkışların %600 arttığını – 20 Mayıs’ta 1.066 BTC’den 7.426 BTC’ye yükseldiğini gösteriyor.

Bitcoin Madencileri 10.000 Dolara Satıyor

Değişiklik, madenci çıkışlarının 10 Mayıs’ta 2.100 BTC’den yaklaşık 5.000 BTC’ye yükseldiği 11 Mayıs’ta yarıya indirilmeden önceki hafta görüleni taklit ediyor.

CryptoQuant’ın verileri, artan madenci satışı ve Bitcoin fiyat dipleri arasındaki korelasyonu da doğrulamaktadır.

Madencilik havuzlarında gerçekleşen sürekli çıkışlar, Bitcoin fiyat büyümesi üzerinde olumsuz bir etki yaratacak ve pazarları beş rakama karşı daha yüksek tutmak için yükseliş eğilimini yavaşlatacaktır.

Borsa Rezervleri Düşmeye Devam Ediyor

Bu arada çıkışların ötesinde değişim borsalarda da sürüyor. CryptoQuant’a göre, toplam borsa varlıkları 12 Mart’ta Bitcoin’in çökmesi sırasında önemli ölçüde düştü, ayrıca fiyat iyileştikçe düşmeye devam etti. Çarşamba itibarıyla, 17 büyük borsadaki rezervler, Kasım 2018’den bu yana en düşük değer olan 1.18 milyon BTC’ye ulaştı. O zaman, BTC/USD, 3.100$’ın en düşük seviyesinde işlem görüyordu.

Bitcoin ticaretine ilgi eksikliği, piyasa hissi üzerine net sinyaller vermektedir, ancak fiyat-performansla korelasyondaki değişiklik mevcut durumu önceki davranışlarla çelişmektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu