Bu Bitcoin Balinası 787 BTC Daha Satın Aldı, Balinalar Dip Alımlarını Hızlandırdı

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta 17 bin ile 20 bin dolar arasındaki iki sabit fiyat seviyesi arasında işlem gördü. Lider kripto para birimi hala ayı baskısı altında kalsa da, BTC balinaları dip alımlarını hızlandırdı.

Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı son 7 gün içinde %7’nin üzerinde düştü. Bu fiyat hareketi, üçüncü en büyük BTC balinasının daha fazla BTC eklemesine yardımcı oldu.

Tokenview’e göre BTC balinası, Temmuz ayının başından bu yana 787 Bitcoin satın aldı. Veriler, 1 Temmuz 2022’de cüzdan tarafından yaklaşık 601 BTC’nin eklendiğini gösteriyor. Bu işlemin değeri yaklaşık 12.94 milyon dolar.

Balina, 2 Temmuz 2022’de çetelesine 186 Bitcoin daha ekledi. Bu işlem 3,8 milyon dolar değerindeydi. Cüzdan şu anda 132.189’dan fazla Bitcoin’e sahip (yaklaşık 2,59 milyar dolar değerinde).

BTC’nin fiyatı, son 24 saat içinde %3.25 arttı. Bitcoin, yazım zamanında ortalama 19.698 $ fiyatla işlem görüyor. Ayrıca 24 saatlik işlem hacmi 18.32 milyar dolara yükseldi.

Raporlara göre, Same adlı balina adresi Haziran ayının son iki gününde 1.416 ekledi. Bu, balinanın BTC fiyat düşüşünün ortasında bir satın alma çılgınlığı içinde olduğunu gösteriyor.

Glassnode kurucu ortağı, BTC fiyat hareketinin son iki hafta içinde 18-20 bin dolar arasında sıkıştığını vurguladı. Ancak, Haziran ayının BTC hacmi spotta %30 ve Türevlerde %11 olmuştur. Bu arada, piyasanın Fed’in enflasyonist baskıya tepkisini sabırsızlıkla beklediğini de sözlerine ekledi.

Glassnode’a göre, 1000 BTC’den fazla tutan balinalar agresif bir şekilde BTC ekliyor. Her ay doğrudan borsalardan yaklaşık 140 bin Bitcoin satın allıyorlar.

Glassnode, Bitcoin balinalarının, BTC piyasa yapısıyla uyumlu birikim döngülerinden geçtiğini belirtti. Balinalar şu anda arzın %45,6’sı olan 8,69 milyon Bitcoin tutuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   USDT Basma İşlem Hacmi Yeni Yüksek Seviyede, Balinalar Birikiyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu