CFTC Başkanından Ethereum İçin Olumlu Açıklama

Fortune’un haberine göre, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, 24 Ekim’deki bir sempozyumda konuşurken ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un bir emtia olduğunu yineledi. 

Aynı zamanda Behnam, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in bu konuda farklı bir görüşü olduğunu iddia ediyor. 

Gensler, Ethereum‘un düzenleyici durumu hakkında yorum yapmayı defalarca reddetti. Bununla birlikte, eski Goldman Sachs ortağının Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) bir ders verdiği 2018’de ikinci en büyük kripto para biriminin kayıtsız bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması için güçlü bir durum olduğunu iddia etti.

Aynı zamanda Gensler, Bitcoin‘i tekrar tekrar bir emtia olarak kabul etti, bu da en büyük kripto para biriminin SEC’in kapsamı altında olmadığı anlamına geliyor.  

Kripto para endüstrisi lobisi, CFTC’ye kripto para piyasası üzerinde daha fazla hakimiyet sağlamak için ısrarla baskı yapıyor. Böylelikle, emtia düzenleyicisinin dijital varlıklara karşı daha hoşgörülü olacağına inanıyorlar. 

Öte yandan Gensler, mevcut kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu defalarca belirtti. 

Behnam, CFTC’nin kripto konusunda daha yumuşak olacağı fikrini reddetti ve CFTC ile SEC‘in kripto para birimlerini verimli bir şekilde düzenlemek için birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, düzenleyicilerin sektör oyuncularına düzenleyici netlik sağlamak için yeterince çalışma yapmayabileceğini de kabul etti. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CFTC Yetkilisinden Dikkat Çekici Ethereum (ETH) Açıklaması!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu