Chris Larsen'in Umutları SEC'in Yeni İklim Değişikliği Gündeminde - BTC MAGAZİN

Chris Larsen’in Umutları SEC’in Yeni İklim Değişikliği Gündeminde

Ripple’ın kurucu ortağı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun iklim değişikliği gündeminin şirketi için olumlu bir gelişme olabileceğini umuyor.

Bloomberg ile yaptığı röportajda Chris Larsen, yeni SEC başkanı Gary Gensler’in yeşil kripto paraya öncelik vermeye başlayacağını söyledi:

Başkan Gensler bu alan hakkında çok bilgili… Bu yönetimin bir kısmının çok daha fazla iklim odaklı olacağını düşünüyorum, bu yüzden bir nevi yeşil kripto üzerine odaklanın, eğer isterseniz.

Aralık ayında SEC tarafından kayıtsız XRP satışları nedeniyle dava edilen Ripple, XRP’nin “doğası gereği yeşil” bir para birimi olduğu konusunda uzun zamandır açıklamalarda bulunuyor.

CEO Brad Garlinghouse, bu ayın başlarında yaptığı CNN röportajında XRP’nin Bitcoin’den 100.000 kat daha fazla enerji verimli olduğundan bahsetti:

Bir Bitcoin işlemi, yakılan yaklaşık 75 galon benzine eşdeğerdir.

Garlinghouse

Yenilikçileri ABD’de tutmak

Larsen, düzenleyici netliğin ABD’nin kripto endüstrisinin zirvesinde kalması için büyük önem taşıdığını iddia ederken, şirketlerin başka yargı alanlarına geçmesinin çok kolay olduğunu ekledi:

Açıkçası, Singapur gibi yerlere taşınmamız çok kolay… veya İngiltere gibi.

Ripple başlangıçta hisse senetlerini ABD dışına taşımayı amaçladı, ancak daha sonra San Francisco’da kalmaya karar verdi .


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu