Çin Dijital Para Birimini 'Kesinlikle' Çıkaracak - BTC MAGAZİN

Çin Dijital Para Birimini ‘Kesinlikle’ Çıkaracak

Bir blok zinciri yatırımcısı olan Edith Cheung, Çin‘in önümüzdeki altı ay ile bir yıl içerisinde yeni dijital para birimini “kesinlikle” çıkaracağını söyledi.

20 Kasım’da CNBC’ye konuşan Blockchain odaklı risk sermayesi fonu Proof of Capital’in ortağı Edith Cheung, dijital para biriminin yaklaşmakta olduğu iddia etti.

Cheung: 

“Kesinlikle önümüzdeki altı ila on iki ay içinde dijital paranın geleceğini düşünüyorum” dedi. 

Çin, yıllardır sanal yuanı geliştiriyor, ancak üst düzey hükümet yetkilileri bugüne dek ne zaman kullanıma sunulacağını açıklamadılar.

Cheung’a göre, diğer güçlü ülkelerin Çin’e yanıt vermeye hazır olması gerekiyor. Çünkü Çin ulusal para birimini dijital olarak enkarnasyona çıkaran dünya çapında ilk ülke haline gelmek üzere. 

Cheung:

“Gerçekten ABD’nin acele etmesi gerektiğini düşünüyorum; en azından sanal USD için güçlü bir düşünce ve politikaya sahip olmalılar”

Dijital para birimi planları resmen blockchain teknolojisinin onaylanmasıyla paralel olarak yürüdüğü için Çin halen dikkat çekiyor. Geçtiğimiz ay Başkan Xi Jinping tarafından Blockchain politikaları duyuruldu. 

Yakın zamanda ise Çin devlet medyası mevcut Blockchain kullanım  seviyelerini duyurdu.

Yeni istatistiklere göre, teknolojiyi kullandığını iddia eden Çin’deki 32.000 işyerinin sadece % 10’u aslında Blockchain kullanıyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu