Datça Belediyesinin NFT’si 6000 Dolara Satıldı

Datça Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde paylaştığı tweet’ini, açık arttırmayla 6 bin dolara sattı. Elde edilen gelirin 90 kız öğrencinin eğitim giderleri için kullanılacağı açıklandı.

Datça Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Twitter’dan paylaştığı ‘Sevdiklerinizle birlikte Datça baharı kadar güzel zamanlar dileriz’ yazılı çiçek açmış badem ağaçlarının yer aldığı, NFT formatındaki tweet’ini, dün açık artırmayla satışa çıkardı. Belediyenin, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen açık arttırma 24 saat sürdü. Tweet, İstanbul merkezli kripto para yatırım firması tarafından 6 bin dolara satın alındı. Firma, parayı Datça Belediyesi hesabına yatırdı.

Datça Belediyesi Basın Yayın ve Soysal Medya Sorumlusu Osman Akın, elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi kız öğrenciler için kullanılacağını söyledi. Dünyada daha önce özel şahıslar ve firmalar tarafından benzer satışların gerçekleştirildiğini belirten Akın, “Ancak, dünyada bir resmi kurum olarak tweet’ini satan ilk kurum Datça Belediyesi oldu” dedi.

Kaynak: DHA

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   IOTA Chrysalis Yükseltmesi Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu