Dünyaca Ünlü Ekonomist Robin Brooks, Bitcoin’in Yükselişini Yorumladı

Devam eden bir bankacılık krizinin ortasında, Bitcoin bir dalgalanma yaşadı. Önde gelen kripto para birimi son zamanlarda 28.000 doları aştı ve fiyat artışı çoğunlukla Federal Rezerv’in faiz artırımlarını duraklatacağını ve hatta oranları düşüreceğini umut eden yatırımcılar ve traderlar tarafından destekleniyor. Şu anda, en büyük kripto para birimi Bitcoin 27.933 dolardan işlem görüyor.

Ekonomist Robin Brooks, Bitcoin yükselişi hakkındaki düşüncelerini Twitter’dan paylaştı. Kripto para biriminin yükselişinin herhangi bir doğal nitelikten kaynaklandığı fikrini reddetti ve Bitcoin’in yükseldiğini çünkü Fed’in daha güvercin hale geldiğini ve bunun da tüm yüksek beta varlıklarını kaldırdığını belirtti.

IFF ekonomisti, Bitcoin ticaretinde benzersiz hiçbir şeyin olmadığını vurguladı ve onu Fed’in kararlarıyla dalgalanan başka bir balon varlığı olarak nitelendirdi.

Daha önceki yorumlarda Brooks, Bitcoin’in dalgalı doğasını tartışmış ve onu Federal Rezerv faiz oranlarını artırma konusunda ciddileştiğinde çöken bir balon varlığı olarak nitelendirmişti.

Bitcoin’in işlevi, faydaları ve getiri eksikliğine dikkat çekerek kripto para biriminin gelecekteki beklentileri hakkında şüphe uyandırdı. Görüşleriyle ilgili eleştirilere yanıt veren Brooks, daha sonraki bir tweet’te tutumunu yineledi. Bitcoin’in değerindeki son artışın, piyasanın daha güvercin bir Fed duruşuna ilişkin beklentilerinden kaynaklandığını açıkladı ve Bitcoin’in, Federal Rezerv’in politikalarının kaprislerine tabi olan başka bir balon varlığı olmaya devam ettiğini ileri sürdü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitmex Ceo'sundan Bitcoin Fiyat Tahmini: 3000$

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu