Eski Ripple CTO’su Milyonlarca XRP’yi Fiat’a Dönüştürüyor

  • 25 milyon XRP, Ripple tarafından taşınırken, kurucu ortağı ve eski CTO’su “tacostand” cüzdanından XRP zenginliklerinin bir kısmını nakde çevirmeye devam ediyor.

XRPL Monitor botuna göre, Blockchain devi Ripple 25 milyon XRP transfer etti. Ayrıca bot, Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in – artık Ripple ekibinin bir parçası olmayan – Ripple’dan aldığı XRP’leri fiat’a dönüştürmek için hareket ettirmeye devam ettiği de paylaşıldı.

Her biri 5,1 milyon XRP olan iki işlem, “tacostand” dijital cüzdanından tespit edildi.

Ripple 25 Milyon XRP Transfer Ediyor

Aynı zamanda XRPL Monitor, Blockchain devi Ripple tarafından cüzdanlarından taşınan iki önemli XRP zulasını tespit etti: 10 milyon ve 15 milyon miktarında.

Ripple’ın gönderdiği toplam miktar 6.971.591$’dır. Bu toplamın bir kısmı (10 milyon XRP), finans kurumlarıyla çalışan büyük kripto saklama hizmeti BitGo’ya ait bir cüzdana gönderildi.

Blockchain devi, anlaşmalarının bir parçası olarak Ripple’dan belirli miktarlarda XRP alan büyük bankalar ve diğer finans firmaları arasında 300’den fazla müşteriye sahip.

Geçen yıl bir röportajda CEO Brad Garlinghouse, topluluğa Ripple müşterilerinin aldıkları XRP’yi nakde çevirme konusunda kısıtlamalarla karşılaştıklarına dair güvence verdi.

15 milyon XRP taşıyan ikinci işlem, Ripple cüzdanından, Ripple tarafından etkinleştirilen anonim bir adrese yapıldı.

Jed McCaleb, 10 Milyon XRP Daha Nakite Çevirdi

McCaleb, Ripple yönetim kurulu tarafından reddedilen, kendi fikirlerini denemek için 2013 yılında şirketten ayrılan ve sonunda Stellar Lumens’i kuran bir Ripple kurucu ortağı ve eski CTO’sudur. Stellar Lumens, XLM tokenine sahip ve Ripple’a çok benzer hedefleri takip ediyor: özellikle, bankalar ve finans kurumları için ödeme sistemini iyileştiriyor.

Ödeme anlaşmasının bir parçası olarak, Ripple düzenli olarak XRP’nin bazı zulalarını McCaleb’e gönderir ve zaman zaman “tacostand” cüzdanı rEhKZcz5Ndjm9BzZmmKrtvhXPnSWByssDv; rLkMJYSVwhmummQRZPVrw adresine göndererek nakite çevirir.

11 Ağustos’ta McCaleb “tacostand” dan 5 milyon XRP taşıdı; bugün, onu başka bir 5 milyon XRP zulası takip etti.

Genel olarak, Ripple CTO’su David Schwartz’a göre, McCaleb’in tazminatı, uzlaşma anlaşması sona erdiğinde ona 1 milyar doların üzerinde para getirecek.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın