Ethereum DeFi Sektörü Büyük Bir Atılıma Hazırlanıyor: İşte Piyasa Gözlemleri

Ethereum ağının merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, son gözlemlere ve piyasa analizlerine dayanarak büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Ünlü analist ve Syncracy Capital’in kurucu ortağı Ryan Watkins, 2020’den bu yana Ethereum DeFi ekosisteminin en güçlü yapıda olduğunu belirtiyor.

Watkins, DeFi’nin güçlü gelir artışını ve düşük değerlemelerini çeşitli faktörlere bağlıyor. Bunlar arasında artan optimizm, gelir hacmi, teknolojik gelişmeler ve Amerika Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onay bekleyen Ethereum borsa yatırım fonları (ETF’ler) yer alıyor.

DeFi sektörünün liderleri, rekor düzeyde gelir elde ederken, değerlemeleri tarihi düşük seviyelerde bulunuyor. Bu durum, yüksek gelir potansiyeli ve düşük değerlemelerin birleşimiyle yatırımcılara cazip bir fırsat sunuyor.

Ethereum ağı üzerinde faaliyet gösteren başlıca DeFi uygulamaları olan Lido, MakerDAO, Uniswap ve Aave, 2022’deki zirvelerini geçerek gelirlerini artırmaya devam etti. Örneğin, Aave’nin yıllık geliri 2022’de 500 milyon dolar iken, Mayıs 2024’te 750 milyon dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Büyük yükseltmeleri devreye alınan Maker’s Endgame ve Uniswap V4 gibi projelerle, DeFi liderlerinin gelirlerinin daha da artması bekleniyor.

Ayrıca, Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülmesiyle, Ethereum ekonomisine olan ilgi yeniden canlanabilir. “DeFi yazı”ndan bu yana zorlu bir düzenleme ortamıyla karşılaşan sektor, yavaş yavaş iyileşme belirtileri gösteriyor. Watkins, DeFi’nin doğası gereği son derece döngüsel olduğunu ve uzun vadeli yükseliş eğilimi devam ettiği sürece olumlu ivmeden faydalanması gerektiğini vurguluyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitso, Bitstamp ve Binance 113 Milyon XRP Transfer Etti

Pazar uzmanları, giderek daha fazla kullanıcının DeFi tekliflerine ilgi göstereceğini ve bu ilginin sektörün büyümesini daha da artıracağını öngörüyor. Uniswap’ın henüz gelir elde etmemiş olmasına rağmen, Watkins, ücret geçişinin etkinleştirilmesi potansiyelinin yakın olduğunu ve bu gelişmenin Uniswap’ın gelir kapasitesini önemli ölçüde artırabileceğini savunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu