Ethereum İşlem Ücretleri Düşüyor

  • ETH günler içinde toplamda yüzde 36 düştükten sonra Ethereum ücretleri nispeten normale döndü.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, 5 Eylül’de yüzde 20’nin üzerinde düşüş gördü ve bu, (12 Mayıs) “Kara Perşembe” çöküşünden bu yana en kötü düşüşü.

ETH, ertesi gün biraz yükseliş görmeden önce, 2 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 311 dolara kısa bir süre için dokunmuştu.

Bu arada bu acımasız düşüş, gaz ücretlerini; bir işlem başına yalnızca 107 Gwei’ye düşürdü.

Ethereum blok zinciri ücretleri; 1 Eylül’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek (485 Gwei) seviyesinden, beş kattan fazla düştü.

DeFi Tokenleri Kötü Bir Gün Geçirdi

Önde gelen altcoin ETH, DeFi yorgunluğunun çifte etkisi nedeniyle 2 Eylül’den beri kan kaybediyordu ve Bitcoin 12.000$’a yükselemedi.

En sonki Ethereum düşüşü, Uniswap’ın rakibi olan SushiSwap’in anonim kurucusunun sözde dolandırıcılığıyla aynı zamana denk geldi.

SUSHI ile birlikte, önde gelen DeFi projelerinin tokenleride baskı altına girdi.

Yearn.finance ekosistemini yöneten token olan YFI, yüzde 33’lük bir darbe aldı ve 5 Eylül’de 18.187 dolara düştü.

Ethereum’un Tıkanıklığını Gidermek

Aşırı ücretlerle başa çıkmak için bir piyasa çöküşünü beklemek ideal bir çözüm gibi görünmüyor, ancak topluluk aktif olarak daha uygun bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kısa süre önce, belirli sözleşmeler için gaz maliyetini üç kat artırarak ağ tıkanıklığını azaltmayı amaçlayan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 2929‘u yayınladı.

Bu arada, USDT stabilcoinin sahibi Tether kısa süre önce Ethereum’un katman-2 (layer-2) ölçeklendirme çözümünü kullanmaya başladı ve aynı zamanda ZK-Rollups’un da uygulanacağını duyurdu.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın