Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Kripto ile İlgili Dikkat Çekici Açıklamalarda Bulundu

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Noah Smith ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kripto boğa piyasasının sonunda sona ereceğini bildiğini iddia etti.

Birçok kişi yüksek fiyatların “yeni normal” olduğunu düşündü, ancak iddiasına göre Buterin balonun patlayacağını biliyordu. Buterin, önceki boğa piyasasının yaklaşık bir buçuk yıl sürdüğü için aşırı genişlediğini iddia ediyor. Kripto yükselişlerinin tipik olarak dokuz aya kadar sürdüğünü kaydetti. Aynı zamanda, Kanadalı programcı, en son fiyat düzeltmesinin ciddiyetini reddetti ve onu döngüsel dinamiklere bağladı. Buterin’e göre, düşük kripto fiyatları kripto para piyasasındaki herhangi bir temel kusurun göstergesi değil. Ethereum kurucu ortağı, yalnızca boğa piyasasında başarılı olabilen sürdürülemez bir iş modelinin bir örneği olarak, bu yılın başlarında patlayan popüler bir blok zinciri projesi olan Terra’yı örnek olarak verdi.

ETH fiyatı rekor zirvesinden %67,44 düştü ve Merge yükseltmesinden önce toparlanmaya çalışıyor.  

Buterin, Bitcoin‘in oynaklığının uzun vadede önemli ölçüde düşeceğine inanıyor. Bununla birlikte, kripto para birimi sektörünün ana akım meşruiyet kazanıp kazanmayacağını görmeye devam edeceğinden, kripto para biriminin hangi fiyata ulaşmaya başaracağı hala belirsiz. Kanadalı programcı, değer saklama gibi birkaç niş sektörde başarılı olmayı başarırsa kriptonun 20 yıl sonra ortadan kalkması veya dünyayı ele geçirme olasılığının düşük olacağına inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'a Dev Rakip: Binance Chain

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu