Ethereum Yeni ATH Kaydetti, İşte Nedenleri - BTC MAGAZİN

Ethereum Yeni ATH Kaydetti, İşte Nedenleri

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, yerel saat ile 14: 35’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.575 $ ‘a ulaştı.

Kaynak: Tradingview.com

Lider altcoin, Bitcoin’in pazar payını tüketmeye devam ediyor.

Ethereum, Bitcoin sabit kalırken son 24 saatte yüzde 13’ten fazla arttı.

Teknik ve temel güç

Bugün erken saatlerde, Real Vision Group’tan Raoul Pal, ETH / BTC grafiğinde “muazzam yuvarlak bir dip” gördü ve yukarıda bahsedilen fiyat artışının eşiğinde büyük bir kırılma olacağını tahmin etti.

Pal, DeFi ve NFT’lerde hakimiyet kurarak Ether’in artık “dijital dünyanın para birimi” haline geldiğini iddia ediyor. Ayrıca tüm Bitcoin zulasını Ether için satmakla ilgili bir yorumda bulundu, ki bu açıkça Bitcoin destekçileri ile pek uyumlu değildi:

Risk döngüsünün bu noktasında ve ETH 2.0’ın gelmesiyle (daha ucuz ücretler ve daha az arz), tüm temel pozisyonumu ETH’ye taşımak için tüm BTC’mi satmamak için mücadele ediyorum. Açık olmak gerekirse – ben büyük bir BTC boğasıyım, ancak şu anda performans için ETH’nin daha iyi varlık tahsisi olduğunu düşünüyorum.

Üç Ethereum borsa yatırım fonu, 20 Nisan’da Toronto Borsası’nda eşzamanlı olarak hayata geçti ve Kanadalı yatırımcıların token ile kolayca işlem yapmalarına olanak tanıdı.

21 Nisan’da, CI Galaxy Ethereum ETF (ETHX), 30 milyon dolar kaydeden Purpose Ether ETF üzerindeki liderliğini sürdürerek 44 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetti. Analist Eric Balchunas’a göre, tüm ETF’ler ticaretin ikinci gününde daha fazla hacim gördü ve bu “çok nadir” bir durum.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu