Facebook Libra İçin Ödeme Sistemi Lisansı İstiyor - BTC MAGAZİN

Facebook Libra İçin Ödeme Sistemi Lisansı İstiyor

Facebook, İsviçre Mali Piyasa Denetleme Kurumu ( FINMA ) kapsamında planlanan stabil coin projesi için bir ödeme sistemi lisansı istiyor. 

İsviçre’de kayıtlı Libra Ağı’nı yönetmek için kurulan kar amacı gütmeyen bir üye kuruluş olan Libra Derneği – İsviçre denetleme kurumu ile düzenleyici bir çerçeve koordine etme tercihini resmi bir şekilde açıkladı:

“İsviçre, küresel finansal normlar ve güçlü gözetim ile uyumlu, sorumlu finansal hizmetler yeniliği için bir yol sunuyor. FINMA ile yapıcı bir diyaloga giriyoruz ve açık kaynaklı bir Blockchain ağının düzenlenmiş, düşük sürtünmeli, yüksek güvenlikli bir ödeme sistemi haline gelmesi için uygun bir yol görmemiz teşvik ediliyor. ”

FINMA özellikle bu yaz borsalar, cüzdan sağlayıcılar ve ticaret platformları dahil olmak üzere Blockchain servis sağlayıcıları için geçerli olan Blockchain ödemeleri için yasal gereklilikler konusunda rehberlik yaptı.

Rehberlik, Haziran ayındaki Anti Para Aklama (AML) önlemleri, uyumluluk izleme, risk izleme sistemleri ve daha fazlası için hükümler içeren hükümetler arası Mali Eylem Görev Gücü ( FATF ) tarafından yayınlanan dijital varlık düzenleme çerçevesini kapsamakta.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu