Bloomberg Stratejisti: Çin'in Bitcoin'i Engellemesi Ekonomisini Etkileyebilir - BTC MAGAZİN

Bloomberg Stratejisti: Çin’in Bitcoin’i Engellemesi Ekonomisini Etkileyebilir

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Çin hükümeti tarafından uygulanan son kripto madenciliği ve ticaret yasağı ve USD destekli stabilcoinlerin yükselişi hakkında yorumda bulundu.

McGlone, kriptoyu ve özellikle Bitcoin’i reddetmenin Çin’in ekonomik yükselişi için iyi olmayabileceğine inanıyor.

McGlone, Çin hükümetinin “açık kaynaklı yazılım kripto varlıklarını” reddetmesinin ülkenin ekonomik yükselişini aksatabileceğini tweetledi.

McGlone ayrıca tweet’inde USD’nin dijital formunu, dolar bazlı stabilcoinler USDT, Binance USD ve USDC’yi ve lider kripto para birimi Bitcoin’e övgüde bulundu. Paylaştığı grafiklerden biri, doların Çin yuanı üzerindeki dijital yükselişe öncülük ettiğini gösteriyor.

Çin kripto madencilerine baskı yapıyor

Mayıs ayında Elon Musk’ın Tesla e-arabaları için Bitcoin ödemelerini reddetmesinin ardından Çinli yetkililer ülkedeki kripto madencilerini kısıtlamaya başladı ve onları en büyük enerji üretimine sahip eyaletlerde enerjiye erişimden mahrum bıraktı: Anhui, Qinghai, Sichaun, Yunnan ve diğerleri.

Bazı durumlarda bu, Bitcoin madencileri tarafından kullanılmadığı takdirde boşa gidecek yedek hidro enerjiydi.

Bu nedenle Çin hükümeti madencilik şirketlerini ya kapatarak işlerini bırakmaya ya da Kanada, Kazakistan ve Amerika Birleşik Devletleri gibi daha dostane yargı bölgelerine gitmeye zorluyor.

Bitmain ve diğer büyük madencilik şirketleri şimdiden taşınmaya başladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu