Libra'ya Savaş Açan Fransız Bakana Alman Mevkidaşından Destek - BTC MAGAZİN

Libra’ya Savaş Açan Fransız Bakana Alman Mevkidaşından Destek

AB Maliye Bakanlarının Helsinki’de toplantısı sırasında, Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz ve Fransız mevkidaşı Bruno Le Maire, Libra ‘nın riskleri hakkında medyaya konuştular.

Le Maire, “Her ikimiz de, para birimlerinin hükümetlerin elinde kalması gerektiğine derinden inanıyoruz. Bu bir egemenlik meselesi.” dedi.

Scholz ve Le Maire’ye göre, Almanya ve Fransa “vatandaşları ve mali istikrarı korumak için uygun çözümler bulmak” konusunda kararlılar.

Btcmagazin tarafından hafta içi bildirildiği gibi, Fransa maliye bakanı Libra’nın Avrupa’da pek şansı olmadığını açıklamıştı.

Egemenliğin yanı sıra, bakanlar kara para aklamaya karşı korunma, terörizmin finansman riski, veri koruma ve “ulusal bir kripto para birimi geliştirme” olasılığı gibi diğer faktörlerden bahsetti.

Facebook‘un dünya genelinde 2,4 milyar kullanıcısı var. Yorumcular, daha önce böyle bir kullanıcı tabanının Libra’ya uluslararası finansta önemli bir rol verebileceğini belirtti.

Alman medyası tarafından, Almanya’da, hükümetin Eylül ayı boyunca bildirilen kripto para birimleri hakkında bir strateji belirleyeceği bildirildi.

Yetkililer, kripto para birimlerinin devletler ve merkez bankaları tarafından verilen paraya alternatif olarak gelişmesine izin verilmesi gerektiğini kabul ettiler.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu