Gala (GALA) Nedir? Gala (GALA) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Gala (GALA) Nedir?

Gala Games, blok zinciri tabanlı oyunların geliştirilebileceği ve GALA adı verilen token üzerinde çalıştırılabileceği bir platformdur. Kriptografik açıdan son derece güvenlidir. “Oynarken para kazan” ilkesiyle çalışan platform, Mafia Wars ve Farmville gibi oyunlar geliştiren mobil oyun şirketi Zynga’nın kurucularından Eric Schiermeyer tarafından 2019 yılında kuruldu.

Platformun misyonu, “Gerçekten oynamak istediğiniz Blockchain oyunları” yaratmaktır. Oyuncuların blok zinciri teknolojisini kullanarak oyunu ve oyun içi varlıkları kontrol etmelerine izin vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara geri getirmeyi planlıyor. Gala oyuncuları, oyunun nasıl oynandığını etkilemelerine ve yeni oyunlara oy vermelerine izin veren bir NFT‘ye sahip olabilir.

Gala Games, oyuncuları oyunlarının kontrolünü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefliyor. Oyuncuların blok zinciri teknolojisini kullanarak oyunu ve oyun içi varlıkları kontrol etmelerine izin vererek yaratıcı düşünceyi oyuna geri getirmeyi planlıyor.

Oyuncular, takas edilemeyen token’lara (NFT’ler) sahip olabilir ve platformun ekosistemindeki oyunların yönetiminde oy hakkına sahip olabilirler. Founders Node oylama mekanizması, oyuncuların token’in hangi oyunları geliştirmesi ve hangi oyunların finansman alması gerektiğini etkilemesine olanak tanır. Oyuncuların blok zinciri teknolojisini kullanarak oyunu ve oyun içi varlıkları kontrol etmelerine izin vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara geri getirmeyi planlıyor.

Gala Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Eric Schiermeyer tarafından kuruldu
  • Kuruluş Yılı: Temmuz 2019
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 35,240,112,493
  • Dolaşımdaki Arzı: 6.980.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 28.317.209.913,87
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,086
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 12,27
  • Proje Amacı: Oyuncuların blok zinciri teknolojisini kullanarak oyunu ve oyun içi varlıkları kontrol etmelerine izin vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara geri getirmek

GALA’nın Çalışma Mekanizması

Proof-of-Work: Madencilerin hash gücü sağlayarak ağı ele geçirmelerini sağlar. Hash gücü için belirli noktalar, ağın en çok ihtiyaç duyduğu şeye dayalı olarak puan alan merkezi olmayan bir algoritma tarafından belirlenir.

Proof-of-Stake / Kullanılabilirlik: Bu, node sisteminin bugün nasıl çalıştığına en yakın benzetmedir. Sonuç olarak, her düğüm lisansı, işlemlerin çok hafif bir protokol kullanılarak doğrulanmasına izin verir.

Depolama Kanıtı: Platformun uzun vadeli hedefi, Gala oyunları ekosisteminin tamamen merkezi olmayan bir şekilde var olmasını sağlamaktır. Merkezi olmayan oyun ekosistemi, oyunların node ekosisteminin kendisinde barındırılmasını istiyor ve Amazon S3 bulut sunucuları gibi merkezi depolama ihtiyacını tamamen ortadan kaldırıyor. Depolama için belirli noktalar, depolama konumu, hızı ve güvenilirliğine dayalı merkezi olmayan bir puanlama algoritması ile belirlenecektir.

Gala Coin Yorum

Platformun CEO’su Eric Schiermeyer, proje ile blockchain teknolojisini tartıştı ve geleceği hakkında şunları söyledi:

“Bunun internetin bir sonraki aşaması olduğunu düşünmeseydim, yapmazdım. Mülke dokunan her şey burada olanlardan etkilenecektir. Sanat, müzik ve dijital yaşamı olan her şey etkilenecek. Dijital olduğunu düşündüğünüz her şey, sahip olduğunuzu sandığınız ama aslında olmadığınız şeyler devrim yaratacak şeylerdir.

Gerçekten dünyanın en büyük merkezi olmayan oyun platformunu inşa ediyoruz. Yerel yönetim güç, sorumluluk ve ödülleri oyuncuların ellerine vermek içindir.”

Platform, geniş bir bağımsız blok zinciri düğümleri ağı tarafından desteklenen bir blok zinciri oyun ekosistemi yaratmayı amaçlıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Wax (WAXP) Nedir? Wax (WAXP) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Gala Coin Geleceği

Coin’in geleceği ile ilgili olarak halka arzın ardından oldukça ilgi gördüğü söylenebilir. Diğer kripto para birimleri gibi token’de Bitcoin’den etkilenir. Bugün fiyatları önemli ölçüde artan dijital para birimlerinin Coin token’a da etki edeceği söylentileri arasında yer alıyor. Bu sayede coin üzerinde yapılan teknik analiz ve değerlendirme sonucunda ortaya çıkan verilerin kontrol edilmesinde her zaman fayda vardır. Bu sadece bir tahmin kendi araştırmanızı yapmalısınız ve uzmanların analizlerini incelemelisiniz.

Gala Games’ın Farkı Nedir?

Gala Games sadece bir oyun değil, eğlenceyi ön planda tutan ve arka planda blockchain yapısını sağlayan bir oyun serisidir. Şu anda oynanabilen tek oyunu olan Town Star, tarayıcı tabanlı bir şehir simülasyonudur. Oyuncular, SimCity’deki gibi bir kasabayı yönetirler, ancak Town Star’da kasabanın tek sahibi onlar.

Bir ortaçağ fantezi evreninde geçen Fortified adlı bir PvP kule savunma oyunu hazırlanıyor. Oyuncular en iyi kule savunma stratejilerini oluşturmak için yarışırlar.

Beş oyuncu tarafından yönetilen dev bir dünyada geçen Mirandus adlı bir fantezi rol yapma oyunu (RPG) planlanıyor. Kullanıcılar oyun içi mülke sahip olabilir ve oyun içi arazinin bir kısmını alabilir.

Echoes of Empire, savaş halindeki bir evrende geçen bir bilimkurgu strateji oyunu da geliştirilme aşamasındadır. Oyuncular kendi uzay araçlarına sahip olacaklar ve evrenin belirli bölgelerini kontrol edebilecekler.

Gala Nereden ve Nasıl Alınır?

Gala’yı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu