Haftanın Dikkate Değer DeFi Tokenları (16 – 22 Mayıs)

DeFi, geleneksel finanstaki “aracıları” yok eden bir blok zinciri teknolojisidir. Merkeziyetsiz finans anlamına gelen DeFi, merkezi otoriteler tarafından kontrole tabi olmadan finansal işlemler yapabilmeyi sağlar. İnsanlar ve merkezi sistemler kullanıcılara para üzerinde daha az kontrol sağlarken işlemlerin daha yavaş gerçekleşmesine ve daha çok işlem maliyetine sebep olurlar. DeFi ise hem basit para transferlerini hem de karmaşık finansal işlemleri belirli algoitmalarla kolaylaştırır. İçeriğimizde haftanın dikkate değer DeFi coinleri listesini inceleyeceğiz.

Amp (AMP)

Haftanın Dikkate Değer DeFi Tokenları (16 - 22 Mayıs) 2
Amp (AMP)

Amp, değer değişimi yapmaya, varlık transferini merkezileştirmeye ve ödül dağıtımını basitleştirmeye yarayan bir DeFi protokolüdür. Amp’nin sağladıkı akıllı sözleşmelere teşvik modelleri yerleştirilmiştir. Valık transferlerini kolay ve hızlı şekilde gerçekleştiren Amp, uzun süreli işlemlerde de teminat olarak kullanılır. Amp, DeFi endüstrisinin alanında en iyi projelerinden biridir. $0,0135 fiyatındaki AMP token son 7 günde %24,2 değer kaybetmiştir.

Nexus Mutual (NXM)

Haftanın Dikkate Değer DeFi Tokenları (16 - 22 Mayıs) 3
Nexus Mutual (NXM)

Nexus Mutual, kullanıcıların isteğe bağlı karşılıklı sigorta yoluyla riski paylaşmasına izin veren bir Ethereum protokolüdür. Nexus Mutual’ın Akıllı Sözleşme Koruma ürünü, üyelerin kötüye kullanılan bir akıllı sözleşmeyle etkileşime girmesinden kaynaklanan mali kayıplara karşı koruma satın almalarını sağlar. Bu ürünün kapsamı özelleştirilebilir. Risk ve talep değerlendirmesinin teşvik edilmesi ve yönetilmesi içi de kullanılan Nexus Mutual, NXM stake ederek ödül kazanma imkanı sunmaktadır. Son haftada %19,5 değer kaybeden NXM token şimdi $68,68’dan işlem görüyor.

Serum (SRM)

Haftanın Dikkate Değer DeFi Tokenları (16 - 22 Mayıs) 4
Serum (SRM)

Serum, düşük işlem ücretleri ve yüksek hız sağlayan bir merkeziyetsiz borsadır. Bir DEX olmasının dışında 19 Nisan’da Solana’da 5000 üretken NFT’den oluşan SerumSurfers koleksiyonunu başlatmıştır. Ethereum’daki DEX’lerin yavaş işlemlerine ve yüksek gas maliyetlerine çözüm bulmayı amaçlayan Serum, birçok etkinliğe sponsor olmuştur. Burnt Finance ile işbirliği yapan Serum, Burnt Finance Ignition Launchpad‘in lansmanını bir NFT koleksiyonu başlatarak kutladı. Bu launchpad, kullanıcıların işlem üceti ödemeden nadirlikler, katmanlar ve özellikler yükleyerek NFT mint etmesini sağlayan bir platform.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Trend Play to Earn Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz)

$1,26 fiyatındaki SRM token geçtiğimiz 7 günde %25,5 değer kaybetmiştir.

Bancor Network Token (BNT)

Haftanın Dikkate Değer DeFi Tokenları (16 - 22 Mayıs) 5
Bancor Network Token (BNT)

Likidite havuzları sağlayan merkeziyetsiz protokol Bancor, piyasaya Bancor 3’ü sürerek yeni bir likidite çözümü yayınladı. Ultimate DeFi Likidite Çözümü isimli inovasyon, zincir içi likidite sağlığını ve uzun vadeli getirileri iyileştirmeye odaklanıyor. Özeleştirilebilir ve yenilikçi otomatik bileşik ödül mekanizması, ağda tohum likiditesi veya likidite teşvikleri sağlayan 30’dan fazla DAO’yu cezbetmiş durumda. Bancor 3, kalıcı kayıp tehlikesi olmadan 150’den fazla tokenın tek taraflı stake edilmesini sağlayabiliyor. Token sahipleri, değer kaybına karşı güvende oluyorlar. Son 7 günde %21,7 değer kaybeden BNT token şu anda $1,42’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu