İşletme Öğrencisi, Bitcoin Kullanarak Uyuşturucu Satıcılığı Yapmaktan Tutuklandı - BTC MAGAZİN

İşletme Öğrencisi, Bitcoin Kullanarak Uyuşturucu Satıcılığı Yapmaktan Tutuklandı

  • Merkezi Leicestershire’da bulunan Paul Johnson, uluslararası bir uyuşturucu satış operasyonunda milyonlarca kişiyi çektiği için tutuklandı.
  • Johnson’un evinde memurlar, yüzlerce kilo uyuşturucu da dahil olmak üzere bir dizi yasadışı uyuşturucu buldular.

Johnson’un evinde, memurlar, LSD, eroin, ketamin ve MDMA tabletlerinde bulunan yüzlerce kilo uyuşturucu da dahil olmak üzere bir dizi yasa dışı uyuşturucu buldular. Peki size bunu neden söylüyoruz?

Johnson’un yasa dışı mal stokunu satın almak için Bitcoin kullandığı ortaya çıktı. Radyo sonucunda Johnson, 2 milyon sterlin değerinin biraz altında mal teslim etmek zorunda kaldı.

Johnson, 32 yaşındaki bir işletme öğrencisi ve yeni öğrendiği finansal becerilerini yeraltı uyuşturucu dünyasında zengin yapmanın bir yolu olarak kullandı. Birçok ülkede sahte adresler kurdu ve yerel posta ve parsel sistemlerinden yararlanan karmaşık bir ilaç dağıtım operasyonu kurmaktan suçlu bulundu. Görünüşe göre Johnson, kripto para ticareti yaparken baskın tarafından tamamen yakalanmıştı. Anonim bir kaynak tarafından finanse edilmiş olmaları mümkündür.

Johnson’ın karısı Lia Taylor Walton, görünüşe göre suç işlemlerinde ona yardımcı olmuştu. Polis tarafından, uyuşturucu dünyasında sözde çalışmasından Johnson’un yasa dışı kazançlarının, mülklerinin ve arabalarının satın alınmasından yararlandığı belirlendi.

Leicestershire polisi başkanı Paul Wenlock bu konuda şunları söyledi:

“Mahkemeler, Paul Johnson tarafından işlenen suçların çiftin her ikisinin de mali açıdan fayda sağladığı anlamına geldiğini kabul etti. Mahkeme el koyma emrini verdi.”

Bitcoin bu tarz bir illegal işte kullanılması, devletler arasında Bitcoin’in imajını fena şekilde yıpratmaktadır. Bir çok devlet bu tarz olayları bahane ederek Bitcoin’i hala bir varlık olarak tanımamaktadır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu