İsviçre Bankası, 2021'de Bitcoin Velayeti ve Ticaretini Başlatacak - BTC MAGAZİN

İsviçre Bankası, 2021’de Bitcoin Velayeti ve Ticaretini Başlatacak

  • Hükümet tarafından kontrol edilen ilk İsviçre bankası, 2021’de Bitcoin velayeti ve ticaretini başlatacak.

Yönetim altındaki varlıklarda 27.305 milyar İsviçre Frankı (29.622 milyar dolar), İsviçre kanton bankası olan Basler Kantonalbank, 2021’den itibaren Bank Cler iştiraki aracılığıyla kripto para ticareti ve velayet hizmeti sunacak.

Plan, Bank Cler sözcüsü Natalie Waltmann tarafından İsviçre gazetesi NZZ am Sonntag’a açıklandı ve daha sonra İsviçre’nin finansal haber sitesi finews.ch tarafından bildirildi.

İlk Kanton Bankası Kriptoyu Kucaklıyor

Dikkat çekici bir şekilde, Basler Kantonalbank, İsviçre’nin 24 devlet bankasının kripto paraya giriş yapan ilk bankası olacak.

Waltmann, Cler’in dijital varlık kanadının başında Eski Tokensuisse CEO’su Alain Kunz’u atadığını söyledi.

Kripto para birimi hizmetlerinin yakında piyasaya sürülmesi, Cler’in genç müşterileri arasında yeni başlayan varlık sınıfı için artan talebe doğrudan bir yanıttır.

Mayıs ayı sonunda, Zürih merkezli özel bir banka olan Maerki Baumann, FINMA’dan onay aldıktan sonra; Bitcoin ve bazı büyük altcoinler için benzer kripto hizmetleri sunmaya başladı. Banka, 2019’un başlarında Blockchain ve Kripto ile uğraşmaya başladı.

Ocak 2020’de, İsviçre’nin en eski bankacılık kurumlarından biri olan Julius Baer Group, kripto para ticareti ve velayet teklifini de sundu.

İsviçre’nin Ötesinde

Kripto dostu İsviçre, bankaların dijital varlıklara kapılarını açtığı tek ülke değil. Alman bankalarına Kasım 2019’da Bitcoin ve altcoinleri yönetme yetkisi verildi.

Artık tüm lisanslı ABD bankalarının 23 Temmuz’da halka açık hale getirilen Para Birimi Kontrolörü Ofisi (OCC) tarafından verilen velayet kararının ardından kripto tutmalarına izin verildi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu