Çin’in Eski Merkez Bankası Başkan Vekilinden Merkezi Dijital Para Birimleri İçin Teşvik - BTC MAGAZİN

Çin’in Eski Merkez Bankası Başkan Vekilinden Merkezi Dijital Para Birimleri İçin Teşvik

  • Çin bankasının eski Başkan Yardımcısı Wang Yongli, geçtiğimiz günlerde merkez bankası dijital para birimlerini dolaşımdaki nakit paraya alternatif olarak konumlandırdı.
  • Yongli, bu kripto para birimlerinin nakit para için büyük bir alternatif olabileceğini söyledi.

Çin bankasının eski Başkan Yardımcısı Wang Yongli, geçtiğimiz günlerde merkez bankası dijital para birimlerini dolaşımdaki nakit paraya alternatif olarak konumlandırdı. Yongli, bu kripto para birimlerinin nakit para için büyük bir alternatif olabileceğini söyledi, ancak bunların hepsininde iyi bir şey olmadığını belirtti.

Buna ek olarak, dijital para birimlerinin geleneksel finans dünyasının parasal yapılarında yeniden şekillenebileceğini de sözlerine ekledi. Bu, bir merkez bankasının dijital para platformunda sosyal varlıklar için temel bir hesap oluşturmak gibi şeyleri içerebilir.

Eski başkan yardımcısı ayrıca dijital para birimlerinin para politikasını ve etkinliğini artırabileceğini söyledi. Bunun nedeni, önlenecek aşırı fiziksel para ihracıdır.

Dünya çapında giderek daha fazla banka merkez bankası dijital para birimlerine bakmaya başladığından, alan biraz heyecanla doludur. Bu CBDC’nin kripto para, blok zincir ve bir bütün olarak endüstri için ne anlama geleceğini kim bilebilir?

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu