JPMorgan 600 Milyar Dolarlık Bitcoin Talebi Öngördü - BTC MAGAZİN

JPMorgan 600 Milyar Dolarlık Bitcoin Talebi Öngördü

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan Chase, bir araştırmada sigorta şirketi MassMutual’ın son Bitcoin hamlesinin ek Bitcoin talebine işaret ettiğini söyledi.

JPMorgan‘daki stratejistler, ABD, euro bölgesi, İngiltere ve Japonya’daki emeklilik fonları ve sigorta şirketleri, varlıklarının %1’ini Bitcoin’e tahsis ederse, bunun 600 milyar dolar değerinde ek BTC talebiyle sonuçlanacağını belirtti. CoinMarketCap’e göre BTC’nin mevcut piyasa değeri 356 milyar dolardır.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, stratejistler, “sigortacılık ve emeklilik portföyleri gibi geleneksel yatırımcıların risk seviyeleri ve borç uyuşmazlıkları ile ilgili yasal engellerle karşı karşıya kaldığını, bunun da muhtemelen Bitcoin’e ne kadar yatırım yapabileceklerini sınırladığını” yazdı.

MassMutual 100 milyon dolarlık Bitcoin aldı

Bildirdiğimiz üzere, sigorta şirketi MassMutual geçtiğimiz günlerde 100 milyon dolarlık Bitcoin aldı. Massachusetts merkezli şirketin dijital varlıkları kripto varlık yöneticisi New York Digital Investments Group (NYDIG) aracılığıyla satın aldığı bildirildi. BTC alımının yanı sıra, MassMutual’ın NYDIG’de 5 milyon dolar karşılığında bir azınlık hissesi de satın aldığı bildirildi.

JPMorgan stratejistlerine göre, MassMutual’ın Bitcoin alımı, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi konusunda bir başka kilometre taşını temsil ediyor.

Stratejistler, “Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutual’ın örneğini takip ettikçe, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talep görülebilir” dedi.

Bu arada küçük bir hatırlatma olarak, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, 2017 yılının Eylül ayında Bitcoin’in bir sahtekarlık olarak nitelendirmiş ve katiller ve uyuşturucu satıcıları için iyi bir seçenek olduğunu söylemişti. CEO, yine bu yılın Ekim ayında Bitcoin’in kendisine hitap etmediğini belirtti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu