JPMorgan, Kripto Sahibi Olmak İçin Üç Neden Açıkladı - BTC MAGAZİN

JPMorgan, Kripto Sahibi Olmak İçin Üç Neden Açıkladı

JPMorgan, portföyünüzün yüzde ikisine kadarını kripto paralara ayırmanızı öneriyor.

3.3 trilyon dolarlık varlığa sahip en büyük ABD bankası olan JPMorgan Chase, yüzde ikiye kadar küçük bir kripto para tahsisinin portföyünüzü “daha verimli” hale getirebileceğini iddia ediyor.

Bankacılık kurumu, JPMorgan Varlıklar Arası Strateji ekibi, araştırmasına dayanarak kripto sahibi olmak için üç neden sundu: aşırı değerli hisse senedi piyasası, iyi bir korumayı bozan hazine bonoları ve hızla yükselen enflasyon gibi öngörülemeyen piyasa şokları.

Kaynak: JP Morgan’s Cross-Asset Strategy

Bitcoin, düşüşler sırasında en fakir hedge

Öte yandan, JPMorgan, kripto para birimlerinin genellikle küresel hisse senetlerindeki büyük düşüşler sırasında en kötü önlem olarak hizmet ettiğini belirtiyor:

”Kripto varlıkları, özellikle yer değiştirecekleri dolar gibi fiat para birimlerine göre, Küresel Hisse senetlerinde büyük düşüşler için en zayıf koruma olarak sıralanmaya devam ediyor.”

JPMorgan

Mart 2020’de hisse senedi piyasaları dünyanın dört bir yanında çöktüğünde, Bitcoin daha da sert bir şekilde çöktü ve “Kara Perşembe” olarak adlandırılan 12 Mart’ta değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Aynı zamanda, ABD Doları Endeksi (DXY) neredeyse 103’e fırladı.

JPMorgan’a göre, kontrol dışı ABD doları enflasyonu bu modeli potansiyel olarak “değiştirebilir”.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu