İş Gezisinde Kaçırıldı, 100 Bitcoin Fidye Ödedi - BTC MAGAZİN

İş Gezisinde Kaçırıldı, 100 Bitcoin Fidye Ödedi

Singapurlu kripto danışmanı Mark Cheng yakın zamanda Tayland’da kaçırıldı ve fidye olarak istenilen 740.000 dolar değerinde Bitcoin (BTC) için işkence gördüğü iddiası öne sürüldü.

Fidyeyi elde eden suçlular, Cheing’i öldürmeye hazırlanırken, Cheing’in cesur bir kaçış hamlesi yaptığı iddia edildi.

Cheng, Singapur-Çin ortak gazetesi Lianhe Wanbao’ya verdiği demeçte, ortağı Kim Lee Yao Wei ile Tayland’ta iş gezisinde bulunduğu sırada bir grup maskeli adamın onları yakalayıp yakındaki bir kamyona koyduğundan bahsetti.

Cheng ayrıca Taylandlı aktör Chano Pemberger’in kaçırıldığı pikap kamyonunun sahibi olduğunu iddia etti. 

Suçluların, Cheng’e işkence yaptığı ve 740.000 $ değerinde Bitcoin talep ettiği, fidyeyi aldıktan sonra da Cheing’i öldürme girişiminde bulundukları iddia edildi. 

Cheng: 

“Biri silahı kafamın arkasına tuttu, diğerleri uzaklaştı. Neyse ki dövüş sanatlarını biliyorum. Başımın arkasına uzandım ve tabancayı yakaladım, sonra kaçtım. ”

Tayland polisi daha sonra edindiği bulgular sonucunda Cheng’in arkadaşı Kim’in kaçırma olayının azmettiricisi olduğunu tespit etti. 

Mark Cheng, iş hayatına kar amacı gütmeyen bir sosyo-çevre kuruluşu olan Avelife ile başladı. Cheng, 2016 yılında çalışmalarındaki başarılarının sonucunda Kraliçe II.Elizabeth’den Kraliçe Genç Liderler Ödülü‘nü aldı.

2018- 2019 yılları arasında Singapurlu İCO projesi olan X Infinity’in danışmanı olarak çalıştı. Birçok kaynak, Cheng’in 2014’te çalıştığı bir yatırım grubundan fonları kötüye kullanmaktan dolayı uzaklaştırıldığını bildiriyor.

Cheng’in bilerek uygun lisansları olmayan bir yatırım fonunda, Zabel Global Investments Ltd.’de çalıştığı ve 220.000 doların üzerinde parayı zimmetine geçirdiği iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu