MoneyGram, Uganda’nın En Büyük İkinci Bankasıyla Güçlerini Birleştirdi

  • Ripple ortağı MoneyGram, Uganda’nın en büyük ikinci bankasıyla güçlerini birleştirdi.

Dallas merkezli havale şirketi ve Ripple‘ın en değerli ortaklarından biri olan MoneyGram, Uganda’nın en büyük ticari bankası Centenary Bank ile güçlerini birleştirerek Doğu Afrika bölgesindeki varlığını genişletiyor.

MoneyGram Güney ve Doğu Afrika bölge müdürü Darryl Pietersen, Centenary Bank’ı bir cümle ile “operasyonel mükemmelliği” için övdü:

“MoneyGram, Centenary bankası ile ortak olmaktan gurur duyuyor. Üstün müşteri hizmetleri ve operasyonel mükemmelliğiyle tanınan Centenary bankasının Uganda’ya yapılan 1 milyar doların üzerindeki havale girişlerinin önemli bir bölümünü çekeceğinden eminiz.”

Doğu Afrika’nın İkinci En Büyük Havale Pazarı

Dünya Bankası tarafından sağlanan verilere göre, Uganda, Doğu Afrika’daki en büyük ikinci havale pazarı – Kenya ise birinci sırada.

İngiltere, Kanada, Almanya, Kenya ve Hindistan’dan, Ugandaya 1.5 milyar dolardan fazla para gönderiliyor ve burada Ugandalı göçmen sayısı son birkaç yılda bazı belirsiz nedenlerden dolayı keskin bir şekilde arttı.

Tüm girişlerin yarısından fazlası Orta Doğu ülkelerinden geliyor. Orada 150.000’den fazla Ugandalı çalışıyor.

Göçmen dövizlerinin hacmi bakımından sırasıyla üçüncü ve dördüncü sırada Tanzanya ve Ruanda gelmektedir.

MoneyGram geçen hafta, Uganda, Kenya ve Tanzanya’daki müşterileri için yeni bir hizmet başlatmak üzere ödeme ağı Thunes ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde MoneyGram, müşterilerinin, doğrudan mobil cüzdanlara para göndermesine olanak tanıyor.

Afrika’da Yeni ODL Koridorları

Ripple, MoneyGram ile birlikte Filipinler, Avustralya ve Avrupa’da; İsteğe Bağlı Likidite (ODL) koridorları kurdu.

Ripple’ın müşteri başarısından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marcus Treacher, Afrika ve Orta Doğu’da yeni koridorlar açmayı umduklarını iddia etti:

“Meksika, Filipinler, Avustralya ve Avrupa’ya İsteğe Bağlı Likidite (ODL) koridorları kurduk ve bu yıl Asya Pasifik Bölgesine, Avrupa’ya, Ortadoğu ve Afrika’ya koridorlar açarak bu genişlemeyi daha da ilerletmeyi umuyoruz.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Samsung Kripto Cüzdanını Genişletiyor

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu