Novogratz Uyardı: Önümüzdeki Hafta Riskli Olabilir - BTC MAGAZİN

Novogratz Uyardı: Önümüzdeki Hafta Riskli Olabilir

Kripto destekçisi Michael Novogratz, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in bu çarşamba Nasdaq’ta doğrudan listelenmesinin büyük bir coşku yarattığını söylerken önümüzdeki haftalar konusunda yatırımcıları uyardı.

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Novogratz, endüstrinin kısa vadeli bir hesaplaşma ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Novogratz Çarşamba günü yaptığı açıklamada , “Önümüzdeki hafta Coinbase’deki heyecan nedeniyle kesinlikle biraz oynaklık yaşayabiliriz,” dedi ve ekledi: 

 Dogecoin ve hatta XRP gibi çok sayıda tuhaf kripto paranın büyük perakende artışları olduğunu gördüm, bu da demek oluyor ki şu anda çok büyük bir çılgınlık var. Bu asla iyi bitmez ve bu yüzden muhtemelen bir noktada arayı kapatırız.” 

Uyarıya rağmen Novogratz, Coinbase halka arzını kripto endüstrisi için “anıtsal” olarak gördüğünü belirterek, Bitcoin ve Coinbase’de genel olarak yükselişe geçtiğini söyledi. Yatırımcı kısa bir süre önce Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 $ değerinde olabileceğini tahmin etti ve değerin 2024 yılına kadar beş kat artabileceğine inanıyor.

Coinbase, Çarşamba günü 250 dolarlık referans fiyatından % 30’dan fazla yükselişle 100 milyar doları aşan bir piyasa değerini geçti. 429.54 $ ‘lık gün içi zirvesinin ardında 328.28 $’ dan kapandı.

Analistler, hisse satışını kripto para birimleri için bir dönüm noktası olarak nitelendirerek, en büyük ABD borsasının artık ana akım borsa yatırımcılarına maruz kalmaya başladığına dikkat çekti. Listelemenin dijital varlıkların benimsenmesini sağlayabilecek bir katalizör olduğunu söylediler.

Coinbase CFO’su Alesia Haas, CoinDesk’e “Doğrudan listeleme yapmamızın nedeni, tüm piyasa katılımcılarını almasıdır. Sadece 10 kuruma hisse tahsis etmiyoruz. Bu sağlam, derin bir fiyat keşfi olacak. Ve bu pazarın nerede bittiğini görmekten heyecan duyuyoruz ” dedi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu