OKEx'te Bitcoin Vadeli İşlemlerine Açık Faiz 1 Milyar Doları Aştı - BTC MAGAZİN

OKEx’te Bitcoin Vadeli İşlemlerine Açık Faiz 1 Milyar Doları Aştı

  • Skew’e göre, OKEx’teki Bitcoin vadeli işlemlerine ilişkin toplam açık faiz hacmi, Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasıyla 1 milyar doların üzerine çıktı.

Skew tarafından paylaşılan verilere göre, OKEx borsasında Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik toplam açık faiz (OI) hacmi 1 milyar doların üzerine çıktı.

BTC Vadeli Faizlerinde OKEx Lider

Skew, 2 Haziran’dan itibaren OKEx’in Bitcoin vadeli işlemlerine açık faizle ilgili kripto borsaları arasında lider olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Açık faiz hacmindeki artış, kurumsal yatırımcıların daha fazla Bitcoin türevi biriktirdiklerini göstermektedir.

Şu anda, buradaki OI değeri 1,07 milyar dolardır. İkinci sırada ise 0.94 milyar dolar ile BitMEX geliyor. Grafiklere göre Binance dördüncü sırada, açık faiz hacmi ise 0,36 milyar dolar.

Mayıs ayı sonlarında, Deribit borsasının toplam 100.000 BTC (1 milyar doların üzerinde) seçeneklerinde OI’de (Vadeli Faizde) tüm zamanların en yüksek seviyesine sahip olduğunu bildirilmişti. Yukarıdaki grafikte Deribit 6. sıraya düştüğü görülmektedir.

O zaman, CME’deki BTC vadeli işlemlerine, açık faiz artışı da bildirilmişti.

ETH, Deribit’te İşlem Hacmi Artışını Seçti

Skew tarafından paylaşılan başka bir grafiğe göre, 1 Haziran’da Deribit’te işlem gören ETH opsiyonlarının hacmi, kavramsal değerde 30 milyon doları buldu.

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin 1 Haziran itibariyle 10.000 doların üzerine çıktığında, Ethereum’un ikinci en büyük coini olan ETH bu artışı izledi ve yazım sırasında 252,22 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu