Paul Tudor Jones Bitcoin Hakkında Olumlu Konuştu - BTC MAGAZİN

Paul Tudor Jones Bitcoin Hakkında Olumlu Konuştu

Amerikalı milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulundu ve Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini endüstriyel metallerle karşılaştırdı.

Yahoo Finance’dan Julia La Roche ile röportaj yapan Jones, Bitcoin’in 20 yıl içinde önemli daha yüksek olmasını beklediğini ve Bitcoin’in piyasa değerinin yanlış olduğunu söyledi.

Tudor Jones, şu ifadelerde bulundu:

“90 trilyon dolar değerinde hisse senedi piyasası ve kim bilir kaç trilyon dolar değerinde itibari para birimine vb. sahip olduğumuz dünyada… örneğin 8 ya da 9 trilyon dolarlık altın piyasasına göre bu yanlış bir piyasa değeridir.”

Tudor Jones, Bitcoin’in sahip olduğu olasılıklara göre yanlış piyasa değerine sahip olduğunu varsaydığını söyledi. Bununla birlikte, ilk kripto para birimi olan ve ayn zamanda kıt olan Bitcoin’in altın gibi değerli bir metal gibi olduğunu belirtti. Öte yandan Jones, diğer kripto para birimlerinin bakır, platin ve paladyum gibi olabileceğine inanıyor.

Jones ayrıca, uzun vadede kripto alanından yalnızca birkaç projenin hayatta kalabileceğini düşünüyor. Ancak dijital para birimlerinin önümüzdeki yirmi yıl içinde yaygın bir şekilde kullanılacağını ve “nakit paranın ortadan kalkmış olabileceğini” öngörüyor.

Şunu da belirtmek gereki ki kripto maksimalistleri BTC’yi daha önce dijital altın olarak nitelendirdiği için, Bitcoin ilk kez değerli metalle karşılaştırılmıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu