Ripple CTO'su David Schwartz, Satoshi Nakamoto Olmadığında Israr Ediyor - BTC MAGAZİN

Ripple CTO’su David Schwartz, Satoshi Nakamoto Olmadığında Israr Ediyor

  • Ripple CTO’su David Schwartz, yaratımına katılımını reddederken neden Bitcoin’i yavaş yavaş sattığını açıklıyor.

Ripple CTO’su David Schwartz, Crypto Twitter tarafından en son Satoshi Nakamoto adayı olarak seçildi, ancak durumun böyle olmadığını hızlı bir şekilde yanıtladı.

Aslında, Schwartz, sürecin ne kadar zorlu olduğu göz önüne alındığında, tek bir kişinin değil, “küçük bir grup insanın” Bitcoin’i yarattığından emin.

En Büyük Tahmin Oyunu

Schwartz, Bitcoin’in yaratılmasında yer alan kişilerden biri olabileceğini varsaymanın makul olabileceğini kabul ediyor.

Ancak, Ripple yöneticisi, 2011’de sadece dünyanın ilk kripto para birimini öğrendiğini itiraf ediyor.

Schwartz, Bitcoin üzerinde yükselmeye devam ederken, hükümetlerin fiyatını yasaklayarak aşağı çekemeyeceğini iddia ediyor olsa da, onunla ilişkili ‘risk seviyesi’ nedeniyle yıllardır depolarını yavaş yavaş satıyor.

Back Satoshi Olmadığını Söylüyor

Blockstream’in CEO’su Adam Back, anonimliğin, merkezi olmayan bir dijital emtia olan Bitcoin için daha iyi olacağını iddia ediyor, gizemli yaratıcısı anonim kalırsa, ‘hepimiz Satoshi’yiz anlatımını benimsiyor.

Blockstream CEO’sunun kendisi, YouTuber ‘Barely Sociable’ tarafından yayınlanan viral bir videodan sonra; onu her şeyi başlatan adam olarak göstermeye çalıştıktan sonra Satoshi olduğunu reddetmek zorunda kaldı.

Belgesel, yazım ve kodlamalarının diğer birçok şey arasında ne kadar erken benzer olduğuna dikkat çekmişti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu