Ripple, Eski Uber CEO’sunu İşe Aldı

Ripple, devam eden XRP menkul kıymetler davasına rağmen Güneydoğu Asya’daki faaliyetlerini genişletmek için Goldman Sachs ve Uber teknoloji uzmanı Brooks Entwistle’ı işe aldı.

Ripple, şirketin 18 Mart’ta Güneydoğu Asya’daki genişlemesine liderlik etmesi için eski bir Uber yöneticisinin atandığını duyurdu.

Brooks Entwistle, Uber’de Baş İşletme Sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra şirketin büyümesini destekledikten ve Asya Pasifik bölgesindeki düzenleyici sorunları aştıktan sonra Ripple’a katıldı. Ripple’ın Güneydoğu Asya’daki kanadının yeni genel müdürü daha önce Goldman Sachs’ta yirmi yıl geçirdi ve aynı coğrafi bölgede ortak ve başkan olarak görev yaptı.

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasına rağmen RippleNet’teki Asya genişlemesini sürdürme kararlılığı şaşırtıcı değil.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, Mart ayı başlarında Ripple’ın bölgedeki genişlemesinin devam ettiğini ve ilerlemesinin XRP menkul kıymetler sorunundan etkilenmeyeceğini iddia etti.

RippleNet, Ripple’ın sahip olduğu finansal kurumlar ve ödeme işlemcileri ağıdır. Kullanımları XRP’ye bağlı değildir ve servetinin diğerini iyi ya da kötü olarak etkilemek için bir nedeni yoktur.

RippleNet’in genel müdürü Ashish Birla, Entwistel’in atanmasının, Ripple Güneydoğu Asya’daki çeşitli ülkelerden bankalarla müzakere ederken bölge hakkında bilgi sahibi olma ihtiyacının bir göstergesi olduğunu söyledi.

“Güneydoğu Asya’daki ödeme ekosistemi, çok fazla derinlemesine bilgi gerektiren oldukça karmaşık, ülkeye özgü planlarla çok dinamiktir […] Ripple, çabalarını ikiye katlarken bölgedeki muazzam büyümemizi hızlandırmada Brooks’un bu görevi yönetmesini memnuniyetle karşılıyoruz. ”

Ashish Birla

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Binance'ten 16,2 Milyon XRP Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu